| thePAINkiller a întrebat:

Ce placa video e mai buna : nvidia geforce 210 1gb ddr3 64biti(8, 0gb/s banda, open gl 3.1 si technologie 40nm) sau nvidia geforce 9500gt 1gb gddr2 128 biti (12, 8gb/s banda, open gl 3.3 si technologie 65nm) care este cea mai buna pentru jocuri dau fundaaaaaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Haha, placa mea video integrata este mai buna decât cele 2 placi. Sunt slabe îți garantez eu. Mai ales pentru shootere în care ai nevoie de FPS decent.

3 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Regret sa de anunț: nici una nu este buna pentru jocuri, poate doar pentru Counter Strike. Nu se merita, ce buget ai pentru o placa video?

| thePAINkiller explică (pentru trolololo):

Cum naiba nu sunt bune am vazut pe youtube pe unu care avea ram 4gb ddr2 si procesor dual core 2, 6 mai slab decat am eu si nVIDIA geforce 210 1gb ddr3 si juca battlefield3 cu setarile 1280x720 resolutia si setarile la high fara antialasing (of) si scotea 27-30 fps fara probleme

| trolololo a răspuns (pentru thePAINkiller):

Haha, placa mea video integrata este mai buna decât cele 2 placi. Sunt slabe îți garantez eu. Mai ales pentru shootere în care ai nevoie de FPS decent.

| Badboy12Spike a răspuns:

Ma eu iti recomand Nvidia GeForce GT630 2 gb gddr3 128 bit big grin