| EX a întrebat:

Ce placa video este mai buna dintre Gigabyte Radeon R7 260X OC 1GB DDR5 128-bit si MSI Radeon R7 260X OC 2GB DDR5 128-bit?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca MSI Radeon R7 260X OC 2GB DDR5 128-bit. Nu poti compara un car cu o masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea de 2 gb normal

| hp8510p a răspuns:

Depinde ce rezolutie ai la monitor. Daca ai full hd atunci cea de 2gb e mai buna

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Placile de la Gigabyte sunt mult mai bune, iar eu ti-o recomand pe cea de la Gigabyte doar ca cea de 2GB, nu de 1GB
http://bit.ly/1hDUGJ4 (link generat de conversion marketing)

Răspuns utilizator avertizat
| Yellow94 a răspuns:

Asta e cea mai buna :MSI Radeon R7 260X OC 2GB DDR5 128-bit si la memorie si le puterea procesorului

| hp8510p a răspuns (pentru Yellow94):

Procesorul este acelasi la ambele

| Yellow94 a răspuns (pentru hp8510p):

M-ai uita-te o data. Prima e pe 1075 MHz si a doua e pe 1175 MHz nu se vede nici o diferenta?

| hp8510p a răspuns (pentru Yellow94):

Am zis ca procesorul este acelasi! Frecventele sunt putin schimbate dar poti sa le schimbi cu un program special facut de producatorul placilor

| hp8510p a răspuns (pentru Yellow94):

Bonaire XTX la ambele

| Stan_Gabriel_1990 a răspuns:

MSI Radeon R7 260X OC 2GB DDR5 128-bit funda?