| Robyyyrobyyyyy a întrebat:

Ce placa video pot Pune PE placa baza Acer f690GVM?
Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti monta o placa PCIe x 16, pana la 2Gb, cu conditia sa ai instalata SI cele 4Gb memorii RAM (preferabil in Dual Channel).

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Spune si ce procesor ai.
In mare, ar merge o placa PCIe x16 mai veche, gen GTX 560 2GB
sau un GTX 650

| Robyyyrobyyyyy explică (pentru NLS):

Procesor AMD 64 x2 4400+ 2. 2Ghz

| NLS a răspuns (pentru Robyyyrobyyyyy):

Ar merge foarte bine un

Radeon HD 6670

sau
GeForce GTX 560 Ti (daca gasesti varianta OEM cu memorie 2, 5GB pe undeva, cea pe chip GF110, e si mai bine, daca nu, varianta retail cu GF114 )

La fel de bine merg:
GTX 650, sau chiar Radeon HD 7750 (care va fi putin trasa inapoi de CPU in unele jocuri)

| Robyyyrobyyyyy explică (pentru NLS):

Mersi mult dar mai am o intrebare am 4 gb RAM pe 2 placi de 2gb fiecare,, si de multe ori pcu' nu imi da semnal la monitor pana ñu scot 1 din placute, din CE cauza poate fi?

| NLS a răspuns (pentru Robyyyrobyyyyy):

Nu face contact bine cel mai probabil...
Nu esti primul care pateste asta.
Uneori o anumita placuta e vazuta doar intr-un anumit slot, intr-un altul nu e recunoscuta de sistem.
Sau poate a prins un fir de praf/putina mizerie in interiorul slotului.

| Robyyyrobyyyyy explică (pentru NLS):

Ok mersi mult