| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca in cazul in care filmez ceva cu camera sa nu se auda vantul in loc de cea ce filmez? (vantul sa nu acopere sunetul filmarii). Exista o solutie? OFER FUNDA!

2 răspunsuri:
| Dragosh9988 a răspuns:

Deci exista camera speciale care sa opreasca sunetul vantului, dar nu toate au aceasta setare. Tu cauta la setarile camerei si verifica daca ai scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt specialist un sunet, dar stiu ca microfoanele profesionale (cele pentru exterior) sunt invelite intr-un material asemanator buretelui, ceva mai spongios, pentru disiparea zgomotului de fond.
Uite, am gasit cu ce sa-ti acoperi microfonul: http://www.electromag.eu/index.php?categoryID=196
Daca te chinui putin, poti face chiar tu unul acasa;)