| DovleacTurbat a întrebat:

Ce procesor, cati rami, ce placa video mi-ar trebui pentru a rula filme, muzica/videoclipuri pe yt la cea mai inalta calitate + jocuri gen counter strike 1.6, san andreas multi player cu multe fps-uri si fara lag? + un ssd.

2 răspunsuri:
| AllexXtreme a răspuns:

8 GB ram

| P3d1a a răspuns:

Calitatea de pe Youtube e afectata de viteza ta de internet, nu de specificatiile PC-ului. Poti sa ai si PC-ul de la NASA, daca nu ai net bun nu o sa se incarce bine.

Cat despre CS16 si SAMP, sunt jocuri foarte vechi, poti sa le joci si pe un PC fara placa video, cu procesor single core de 2. 0Ghz si 512Mb Ram. Cam asta ar fi minimum de rulare pentru jocurile alea 2.