| MaxiEcho a întrebat:

Ce procesor e mai bun pentru telefon?
Procesor ARM Cortex A7
Chipset Procesor Qualcomm Snapdragon 400
sau acesta
Chipset Procesor Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400
su sunt la fel /
Funda!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai in cazul de fata au procesor identic(ambele au msm8926 http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6146&idPhone2=6634 doar ca cel de pe e3 e o revizie mai noua, asta ca si idee, insa diferenta e aproape fix zero intre ele). Ca si telefon din ele doua insa recomand mai mult m2-ul, are un aspect mai "premium" comparat cu E-ul(seriile E la Sony au fost mereu cele mai de jos).
M2-ul printre alte avantaje are asa:
-rezolutie mai buna
-sticla Gorilla
-densitate pixeli mai mare
-memorie interna mai mare
-camera cu rezolutie mai buna
dezavantaje:
-ecran tft, culori cam spalacite
-bateria care tine mai putin
Avantaje la E3(is mai putine)
-baterie mai ok
-culori mai bune la ecran
dezavantaje:
-avantajele de la M2
-doar 2 degete pe ecran in multitouch(e o minciuna de fapt, cand multitouch-ul necesita minim 3 degete, dar ma rog).
Cu toate acestea, fac o recomandare, anume: http://bit.ly/1wnxu8x. De ce?
Pai am sa compar cu m2-ul mai mult.
-Are cpu si gpu identic, ram idem
-Softul e facut direct de google. Si azi el alaturi de moto x 2014 a primit update la android L(adica android 5.0, peste care ai sa vezi sau nu ai sa vezi deloc la Sony). Peste 1 an ai sa vezi ca mai multe device-uri o sa se laude cu android 5.0 (l) dar pana atunci, cu asta, ai avantaj.
-Rezolutie ecran HD
-difuzoare stereo(chiar daca sunetul nu e wow ca si putere).
-camera frontala 2mp comparat cu 0.3 la Sony
Dezavantaje la moto g comparat cu m2:
-bateria tine mai putin
-e mai gros

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mai bine arati exact despre ce procesoare este vorba?

| MaxiEcho explică (pentru sltlp):

Uita-te la telefoanele astea!
http://www.evomag.ro/......35744.html
http://www.evomag.ro/......65109.html
Care procesor e mai bun?
Vreau sa stiu cum functioneaza la jocuri!

| MaxiEcho explică (pentru sltlp):

Moto g are 4G?

| sltlp a răspuns (pentru MaxiEcho):

Moto g nu are 4g. Oricum în tara temporar 4g-ul e abia la început. Și din alea doua, ca și moto g, procesoarele îs identice la toate trei.

| sltlp a răspuns (pentru MaxiEcho):

Pai in cazul de fata au procesor identic(ambele au msm8926 http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6146&idPhone2=6634 doar ca cel de pe e3 e o revizie mai noua, asta ca si idee, insa diferenta e aproape fix zero intre ele). Ca si telefon din ele doua insa recomand mai mult m2-ul, are un aspect mai "premium" comparat cu E-ul(seriile E la Sony au fost mereu cele mai de jos).
M2-ul printre alte avantaje are asa:
-rezolutie mai buna
-sticla Gorilla
-densitate pixeli mai mare
-memorie interna mai mare
-camera cu rezolutie mai buna
dezavantaje:
-ecran tft, culori cam spalacite
-bateria care tine mai putin
Avantaje la E3(is mai putine)
-baterie mai ok
-culori mai bune la ecran
dezavantaje:
-avantajele de la M2
-doar 2 degete pe ecran in multitouch(e o minciuna de fapt, cand multitouch-ul necesita minim 3 degete, dar ma rog).
Cu toate acestea, fac o recomandare, anume: http://bit.ly/1wnxu8x. De ce?
Pai am sa compar cu m2-ul mai mult.
-Are cpu si gpu identic, ram idem
-Softul e facut direct de google. Si azi el alaturi de moto x 2014 a primit update la android L(adica android 5.0, peste care ai sa vezi sau nu ai sa vezi deloc la Sony). Peste 1 an ai sa vezi ca mai multe device-uri o sa se laude cu android 5.0 (l) dar pana atunci, cu asta, ai avantaj.
-Rezolutie ecran HD
-difuzoare stereo(chiar daca sunetul nu e wow ca si putere).
-camera frontala 2mp comparat cu 0.3 la Sony
Dezavantaje la moto g comparat cu m2:
-bateria tine mai putin
-e mai gros

| KodrutZ a răspuns:

Ala la care te tine cel mai mult bateria... restul e gargara.

| mohi789 a răspuns:

Procesorul core este cel mai bun