| BogdanDavidZ a întrebat:

Ce profil la liceu trebuie sa urmez pentru facultate automatica si calculatoare?

12 răspunsuri:
| Neagu_Clara_2001 a răspuns:

It?

| BogdanDavidZ explică (pentru Neagu_Clara_2001):

Da

| artur99 a răspuns:

Matematică - Informatică, nu știu să fie alte alternative generale mai ok.

| CuriousStuff a răspuns:

Orice, fi doar constient de faptul ca daca o sa urmezi un liceu pe un alt profil decat matematica si it o sa-ti fie mai greu la facultate, dar nu imposibil. Liceul nu conteaza catusi de putin in alegerea facultatii. Trebuie doar sa inveti putin mai mult daca schimbi domeniile.

| danutzu96 a răspuns:

Matematica-Informatica, altfel o sa inveti informatica si matematica sigur daca vrei sa faci fata la facultate. Preferabil Matematica Informatica Intensiv. Eu zic sa vezi de pe acum cu ce se mananca informatica, ca sa vezi daca iti place. Multi se duc crezand ca este usoara, dar devine un calvar cand isi da seama ce inseamna.

| Afroditlove a răspuns:

Orice profil real. Preferabil ar fi mate-info, dar nici stiintele naturii nu e o optiune asa de rea.

| BogdanDavidZ explică (pentru danutzu96):

Faza e ca nu imi place matematica deloc, nu am alte sanse cu alt profil?

| JustDeedee a răspuns:

Matematica-informatica intensiv

| danutzu96 a răspuns (pentru BogdanDavidZ):

Informatica fara matematica nu prea merge. La o facultate de Automatica nu ai nici o sansa fara matematica. Poti incerca totusi sa faci niste cursuri separat.

| peperonies a răspuns:

Mate info.

| Toxicrew123 a răspuns:

Mate-Info

| Hitback a răspuns:

Nu are legătură. Poți sa faci orice. Chiar și filo. Însă la facultatea asta o sa înghiți matematică programare fizică și alte materii stufoase.