| NoLoveU a întrebat:

Ce program pentru creat RPG-uri stiti? Desigur as vrea ceva pentru incepatori. As vrea sa fie gratis/free. Ar fi si mai minunat daca ar avea sau gasiti si tutoriale incepatoare pentru acestea, poate chiar si de pe YouTube. V-as ruga sa imi trimite-ti link-ul de unde pot sa descarc respectivul program (si as dori sa mearga daca se poate). La fel si cu tutorialele, va rog sa imi trimite-ti link-ul. Va multumesc pentru ca ati citit si sper ca imi ve-ti raspunde cat de curand.

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
Nu exista programe gratuite pentru creat jocuri gen RGP, la ora actuala pe 'net. Ele sunt folosite de studiourile creatoare de jocuri, si consta in multa multa munca, programul fiind foarte complex dupa care urmeaza alte procese mult mai complicate precum : coding/encoding, graphic, sound, special efects etc... Dar le poti face in flash.
http://www.youtube.com/watch?v=_na2ZHmTX1k

Succes!

1 răspuns:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Tebuie sa inveti programare