| Nessie a întrebat:

Ce program pot folosi pentru a edita filme(avi)? Sa le unesc, sa le tai, sa sterg sunetul si sa pun o melodie pe fundal, si sa fie strict la minut si secunda.
Fundita.

P.S. In afara de movie maker.

Răspuns Câştigător
| Quicky a răspuns:

Poti folosi:
- Camtasia Studio
- Sony Vegas PRO
- AVS Video Editor
Astea sunt cele mai bune dupa parerea mea insa e mult de lucru cu ele. dintre astea 3 eu as alege AVS Video Editor e foarte bun si are o interfata simpla. Sper ca te-am ajutat bafta

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Cyberlink powerdirector poate encoda fisierele.avi folosind placa video(daca o ai buna si suporta CUDA), iar timpul o sa scada cu muult.
Ce dureaza sa salveze cu AVS 40 minute, cyberlink salveaza in 5. Si normal ca poti si sa editezi in el.

| DANI_1590 a răspuns:

Adobe premier pro (cred ca e cel mai bun).

| LowWw a răspuns:

Cel mai bun e Sony Vegas PRO 10 sau 11, nu recomanda altul pentru ca eu doar acesta il folosesc!

Succes!

| P1TbuL a răspuns:

AVS Video Editor e cel mai bunwinking