| anonim_4396 a întrebat:

Ce programe de instalat si actualizat drivere mai stiti cu exceptia lui Driver Booster de la Iobit? Am o unitate centrala de la Dell de tip Optiplex 760 Pentium Dual Core CPU E5300, 2.60 Ghz, si problema este ca din cauza unui driver(nu mai stiu exact care) pe care l-am instalat acum patru luni odata cu reinstalarea windows-ului(XP), calculatorul nu mai intra in desktop, ci ramane pe imaginea

https://i.ytimg.com/vi/CPvSPRF1KsY/maxresdefault.jpg

cand dau restart calculatorului. Dau funda pentru cel mai bun program si pentru solutia problemei!

6 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Problema asta nu este de la Drivere.
2 Problema poate sa fie de la un program care l-ai instalat si sa fie virus sau un virus.
3 Driverele iti Imbunatateste performanta pc daca este un driver bun.
Cele de la Driver Booster este o firma Ok daca nu isi permite sa ofere virusi unui system sau actualizari proaste sau sa iti puna pc in pericol sa zic asa.
Acele actualizari sunt testate si de ei si dupa iti da tie clientul final.
Am Versiunea Pro si stiu asta si performantele care le am sunt foarte bune.

4 Vreau sa stiu un lucru in imaginea care o vad este ca instalarea Windows de finalizare (ai o problema de instalare sau este o problema ca nu se deschide de cand la aparitia Windows si ramane blocat).

-Daca este de la Windows poate nu sa instalat corect sau a ramas blocat cumva din cauza rezolutiei ecranului sau alt motiv...

-Iar celalta varianta cu Logo Windows Blocat apeasa: F8 sau alta tasta...
Safe Mode ar fi cea mai buna alegere te duce direct in Windows dar in modul Inactiv ca sa repari problemele cauzate.

| Gax97 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

In safe mode ce ar trebui sa fac ca sa rezolv problema?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru Gax97):

Cand intri in Safe Mode ca si cum ai intra in Windows (dar in modul inactiv)?
Si rezolvi problema daca ai un program care iti face probleme in pc sau virusi.

| Rommeo a răspuns:

Mai folosesti Windows XP!?

| Rommeo a răspuns:

Cei de la Microsoft nu mai ofera demuuult suport tehnic pentru Windows xp, si de aia sunt probleme de incompabilitati la drivere. Pune-ti macar un Win.7, serios acum.

| n1n1o a răspuns:

Sal, cine ti-a zis ca problema este de la (un anumit) driver? :