| ClaudiuEly a întrebat:

Ce putere trebuie sa aiba sursa pentru pc-ul urmator(
placa de baza Asus H81M-K, socket 1150,
procesor Intel® PentiumTM G3420, 3200MHz, Haswell, 3MB, socket 1150,
Memorie Kingston HyperX Genesis 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit XMP
placa video xfx hd5850 1gb ddr5 256biti dx11
1 dvd rom,
1 cititor de carduri
2 hard disk-uri)

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

O sursa buna la 500W iti duce fara probleme. Oricum e bine sa iei ceva mai mare, adica o sursa la 600W, pentru ca ulterior cred ca tu o sa mai bagi in calc si alte chestii cum ar fi un hdd extern sau o placa de sunet sau un stick de memorie + in acelasi timp sa iti incarci si ipodul...etc.

1 răspuns:
| atomescu a răspuns:

Salut,

Una de 500W, dupa cum spune si slayer09 o sa isi faca treaba. Ai grija totusi sa nu o cumperi pe cea mai ieftina ca sa nu ai surprize.

Eu la desktop-ul meu folosesc acest model de la Thermaltake: http://bit.ly/1mP31kB