| anonim_4396 a întrebat:

Ce rol are butonul "Update" de pe telecomanda unui televizor? [ FUNDA ]

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

...ţine de urât butoanelor apropiate? happy
Glumesc!

Butonul de "Update" este util pentru televizoarele ce se pot conecta la un dispozitiv multi-media ce are funcţia de "refresh" (cum ar fi un computer) precum vine in ajutor si in cazul sincronizarilor dintre setari, listele de programe, etc. si un dispozitiv de back-up, fie ca este un computer, un server, un media-player, un DVR, etc.

Sper ca ti-am fost de ajutor!
O zi buna! happy

1 răspuns:
| AlexandraM776 a răspuns:

Depinde de tipul de televizor pe care il ai. Si eu am butonul Update pe telecomanda si nu face nimic daca il apas