| MadScientist a întrebat:

Ce sa aleg intre Xbox 360 si noul PlayStation 4?

Am auzit zvonuri cum ca ar scoate si Microsoft pe piata noul Xbox. Xbox 720 sau ceva de genu... Deocamdata nu posed consola asa ca nu ma prea pricep care e mai buna. Exista un anunt oficial in privinta aparitiei noului Xbox? Am cautat pe net si nu am gasit nimic concret. Numai zvonuri...

Si ultima intrebare. Jocurile aparute pana acum pentru Playstation 3 vor merge si pe Playstation 4?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da vor merge pe ps4 dar noua consola va costa 500€ asa ca mai stai vreo 3 ani sa scada la 250€ macar.

| Vladuthz a răspuns:

Eu pana acum sincer eram fan Xbox 360, Ps3-ul e prea plicitisitor si monoton, insa am vazut noul ps4 si pare promitator, dar inca n-am apucat sa vad xbox 720. Sfatul meu este sa mai astepti sa vezi ce promite si 720ul, dupa sa alegi.

| BSwwatch a răspuns:

eu as merge pe Xbox, da merg jucate, sigur, am avut playStation de la 1 la 3 si cele de la 2 le puteam juca pe doi si cele de 1 pe 2! eu xica ca as merge pe Xbox deoare ce cica chiar ar fi o diferenta de procesare, pe care sincer n-am observat-o da in schimb joistik-ul ma fascina cel de la Xbox, e mult mai relaxanta mina, e doar o parere personala, asa ca trateazo ca atare! happy have funn!

| RazvanVlad a răspuns:

Daca ai bani eu zic sa astepti pana Microsoft prezinta si noul xbox si sa alegi dupa aceea