| CartofelPower a întrebat:

Ce sa fac daca firul de la casti se tot indoaie?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Simplu. Unde se indoaie, de ajunge mai apoi sa se rupa, de regula la iesirea din mufa, unde se termina partea groasa a mufei, infasoara de cateva ori cu banda izolatoare, mai gros catre mufa, mai subtire catre fir. Eu asa fac de mai mult timp la fiecare set de casti, si tine pentru o prioada destul e lunga. Eu am avut si casti bune, si proaste, si toate erau cu problema asta.

| Goete a răspuns:

Sa iti iei casti bluetooth cand se va strica firul

| ReddY25 a răspuns:

Casti cu Bluetooth

| nukeyly a răspuns:

Se indoaie pana se rupe, asa e la modelele slabe sau alea infipte in urechi, ia-ti cu fir bun sau detasabil, ce se poate lua ca piesa de schimb din orice audio store.
Eu am casti Sennheiser HD 215 de vreo 10 ani+, folosite grav, firul inca nu s-a rupt/intrerupt e detasabil, stau bine si nu apasa urechile in ore de functionare.

| OxyAliA a răspuns:

Căști cu Bluetooth. Simplu. Nu vei regreta.

| Eriii a răspuns:

Il îndrepți cu mâinile sau pui mai multe cărți mai grele peste el idk și după pur și simplu ai mai multa grijă cu ele și să nu le mai îndoi

| DannyDDanny a răspuns:

Cumpara casti weirless

| Mirceastudent208 a răspuns:

Taie firu

| Kentopt a răspuns:

Ia ți căști fara fir