| anonim_4396 a întrebat:

Ce sanse am daca instalez apk-uri din alte surse decat de pe google play sa-mi infectez tableta cu virusul ala care rooteaza telefonul?

Este vorba de: https://thehackernews.com/2016/02/hack-android-malware.h tml

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Ai o fixatie pe hack-uiala tu. Da, in momentul de fata NU exista tehnologii ce nu pot fi "sparte", dar sunt putini cei care chiar se pot numi hackeri, iar aia aleg tinte grele de pe urma carora pot face bani, tu pentru ei nu reprezinti nimic ca sa-si bata capul si sa-si omoare timpul sa te hack-uiasca.