| PainTech a întrebat:

Daca incerc sa instalez un fisier.apk pe tableta imi da eroare :,, Eroare la verificarea pachetului".
Nu e din Google Play, este compatibila versiunea, optiune,, Instaleaza din surse necunoscute e activata, deci nu imi spuneti sa o activez. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cauti aceeasi aplicatie pe o alta sursa online. Daca a fost modificat pachetul.apk de catre cei care il furnizeaza, e foarte probabil sa apara erori. E mai bine ca nu se instaleaza, poate are virusi.

| PainTech explică (pentru dannyel86):

Am incercat tot ce am gasit. Cat despre virus, l-am scanat cu Avast. Daca ai idee de un crack pentru MCPE care sa nu faca problema asta, sa imi trimiti mesaj pe privat.

| dannyel86 a răspuns (pentru PainTech):

Incearca apkhere. Poate e o sursa functionala.