| xSega a întrebat:

Ce se întâmpla dacă folosesc pentru laptop un încărcător mai mic in amperi?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i cazul sa-ti faci griji, este doar posibil sa nu incarce bateria, foarte bine, in rest nimic de care sa-ti faci griji.

| Neyter a răspuns:

S-ar putea sa nu ti se incarve bine si sa-ti strici bateria, dar in rest nu-i nimic rau, poti sa incerciwinking am glumit nu incerca

| GabiDumitrescu a răspuns:

Astepti de nspe ori mai mult pana se incarca bateria.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acumulatorul se va incarca in timp mai mare. Nu este nimic grav. Aia ca nu se incarca foarte bine e o prostie.

| Ironwin a răspuns (pentru Salontanul):

Toti aveti dreptate referitor la timpul de incarcare cand nu este folosit laptop-ul, dar ce se intampla daca este la incarcat si il foloseste la jocuri in timpul asta? Deci pentru Segax, poti folosi incarcatorul dar fara sa pornesti laptop-ul in timpul incarcarii. Acum de fapt mai conteaza si diferenta de amperi, care cat este?

| xSega explică (pentru Ironwin):

4,74 amperi dar acum am vazut de fapt incarcatorul este de 19v iar pe laptop imi scrie ca trebuie sa am 19, 5v, o sa imi afecteze cu ceva?

| Ironwin a răspuns (pentru xSega):

Hai sa o luam altfel happy, la voltaj nu este o problema mare si o sa iti incarce bateria, dar nu am lamurit cu amperajul, 4, 74 A este puterea totala sau diferenta de putere intre incarcatoare. Si daca este puterea totala, atunci spune-ne cat este diferenta de putere intre cele doua.

| xSega explică (pentru Ironwin):

Nu este diferenta, am gresit eu, la amperi si pe laptop si pe incarcator sunt la fel adica 4, 74 A doar voltajul difera