| Shoker a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesc ultima factura la AKTA (cablu tv)? mentionez ca nu mai eram in perioada de contract (au trecut cei 2 ani).

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Contractul are scris cu litere mici-mici, ca continua si dupa incetarea celor 2 ani, pana ce tu ii anunti ca vrei sa inceteze, asa ca, ei continua sa-ti trimita facturi si in caz de neplata, te pot actiona in judecata.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa-i anunti cu 30 zile in avans. Datoria se recupereaza prin actiune la executorul judecatoresc direct pentru facturile neplatite. Daca nu recupereaza banii nici asa te dau in instanta si ti se vor pune popriri pe venituri, conturi, etc. Daca nici asa se transforma in zile de munca la primaria locala.

| Violleta2022 a răspuns:

Magaria asta cu contractul care continua din inertie, chiar si dupa terminarea lui, este scrisa f mic si este folosita de toti colosii din industria telecomunicatiilor.