| agent003 a întrebat:

Ce se intimpla daca las activat firewall windows si kaspersky internet security 2009?

Răspuns Câştigător
| Ancestralsoul a răspuns:

Iti va ingreuna sistemul si exista riscul sa apara"discutii"intre ele.Netul iti va merge mai greu, nu atat de sesizabil, depinde si de ce internet ai.Recomandabil sa dezactivezi firewall-ul din serviciile windows, e chiar slab rau.Stiu pe cineva care are doi antivirusi si doua firewall-uri si ii merge ok, dar greulaughing)). Depinde de fiecare.Eu nu am nici un firewall.Chiar nu are ce sa gaseasca un hacker la mine in comp, au ei unde sa intre.Succes.

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Cam ambele fac acelasi lucru. recomand kaspersky ca firewall

| Catalion a răspuns:

Nu e bine sa ai doua firewall-uri pornite. kaspersky internet security are propiul firewall, deci ar fi mai bine sa-l opresti pe cel din windows, ca oricum, cel din windows nu e bun de nimic.

| mugurel021978 a răspuns:

Eu zic ca e ok, presupun ca, kaspersky e setat ca antivirus nu firewall.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic grav, deoarece ai o mai buna protectie antivirus. Se poate intampla doar ca PC-ul sa mearga ceva mai incet (deschiderea fisierelor sa fie mai lenta). happy