| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate intampla daca reumplun cartusul de imprimanta cu seringa?

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tot asa procedez si eu si deocamdata nu am probleme, functioneaza.

| sergiu2525 a răspuns:

Pai tu cum crezi ca il incarca astia de la utra pro sau de la hp? nu tot cu seringa?

| mami a răspuns:

Vezi unde bagi acul, sigur ca se poate incarca si de mai multe ori, fara frica

cind umpli cartusul sa ai sub el o folie ca tusul pateaza si foarte greu indepartezi petele de tus iar pentru protectzia miinilor foloseste manusi de unica folosintza si sa stergi bine cartusul inainte de a-l pune la loc in imprimanta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o imprimanta lexmark z1320 si am reincarcat cartusul negru si nu-mi recunoaste zice ca este gol sau imi da eroare nu-mi scoate nici o pagina, oare cartusele sa nu se poata reincarca cele originale daca nu au un a in fata? va rog raspuns daca stiti careva un sfat ce sa fac... mersi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista vreo solutie sa te cureti de tus daca nu ai folosit manusi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista vreo solutie sa te cureti de tus daca nu ai folosit manusi?

| aney a răspuns:

Nimic, important e sa ai o imprimanta buna, tipul brother sau altele, ce iti face dupa tot o curatenie, te murdaresti numai pe maini de nu-i adevarat, pune-ti manusi menajere, fa-o in chiuveta, si curata chiuveta imediat dupa ce ai terminat, ca altfel iti ramane toata patata. In rest, totul bine, cheltuiesti mult mai putin pe cartuse. eu o fac regolar. ah, uitam, stai atent ca daca ai ales gaura gresita, caci sunt doua, iti iese toata cerneala inapoi, si te patezi tot, incearca cu amandoua, pana intelegi care e cea corecta, seamana f mult intre ele. te salut

| deya90 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic altceva decat sa se incarce cartusul laughing
Asa am facut si eu si a mers fara nici o problema happy