| anonim_4396 a întrebat:

Ce site-uri de tip giveaway pentru obținerea unor licențe gratuite de programe PC cunoașteți?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Cauta pe google respectivul software urmat de "alternative"
din pacate la Adobe reader pro e foarte, FOARTE putin probabil sa gasesti, Adobe pro e al lor (a lu' Adobe) asa ca o versiune free nu prea e posibila, la orice altceva se gaseste
de exemplu Adobe Photoshop are o versiune free aproape la fel de buna numita Gimp, chiar mai buna in unele "colturi" (script-ingul e mai usor si mai "potent" in Gimp decat in Adobe Photoshop)

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sharewareonsale.com - o sa gasesti destul de des chestii interesante acolo, dar nu te astepta sa vezi vreun produs comercial Adobe moca pe undeva.

| NLS a răspuns:

Cea mai buna alternativa pentru Adobe Acrobat Pro (nu exista produsul Adobe Reader Pro in portofoliul Adobe, se numeste asa cum am scris mai sus) e PDF X-Change Editor.

NU are chiar toate functiile pe care le ofera Acrobat in varianta gratuita, insa ofera mai multe decat orice alt program gratuit.

E folosit in compania in care lucrez, inca din 2014.
https://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-editor

Eu foloseam acasa Adobe Reader + Nitro PDF (alt utilitar foarte bun), insa am trecut la PDF X-Change Editor pentru ca imi ofera mai multe unelte si se misca mai fluid.

| ziftode a răspuns:

Licente pentru?
software, m$ office, Adobe, etc.
joace, Farcry, WoW, etc.
muzica
filme

ai poze p0rn0 cu nevasta-ta? NU? VREI SA CUMPERI? (cu licenta gratuita, dooh)

deci... la ce?

| gabicoo a răspuns (pentru ziftode):

Software in general.
Adobe reader pro in special.

| ziftode a răspuns (pentru gabicoo):

Cauta pe google respectivul software urmat de "alternative"
din pacate la Adobe reader pro e foarte, FOARTE putin probabil sa gasesti, Adobe pro e al lor (a lu' Adobe) asa ca o versiune free nu prea e posibila, la orice altceva se gaseste
de exemplu Adobe Photoshop are o versiune free aproape la fel de buna numita Gimp, chiar mai buna in unele "colturi" (script-ingul e mai usor si mai "potent" in Gimp decat in Adobe Photoshop)