| Jony123 a întrebat:

Ce softuri stit pentru a parola o partitie, nu de a o cripta, vreau sa parolez intrarea... Dati mai multe softuri. Funda pentru cel mai bun...

3 răspunsuri:
| Jony123 explică:

Eu vreau sa o parolez nu sa o ascund...

| Bunicu a răspuns:

De fapt ce vrei tu? sa feresti partitia de ochii straini nu? nimic mai simplu. click dreapta pe my computer alege manage de acolo alege disk management. click dreapta pe partitie alege "change drive letter and path" apoi alege REMOVE. dai ok apoi ok...si tanananana partitia nu mai e in my computer. Ca sa o readuci in my computer... aceeasi pasi numai ca dupa click pe "change drive letter and path" dai ADD se va asigna litera dinainte. apoi OK. apoi OK. si cam asta i.