| ttyes a întrebat:

Ce tableta sa aleg intre Allview SCITY, Allview city plus si Allview viva Q7?

6 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Pai....Viva Q7 are procesor cu 4 nuclee de 1 Ghz, dar e de generatie veche(cortex a7) si nu prea eficient, are 1 Gb memorie RAM si rezolutie a display-ului de 1024x600(aproape hd).
Alview City+ are un procesor de generatie noua(cortex a9) de 1.5 Ghz dual core(decent), rezolutie a display-ului de 1024x600, memorie ram 512 mb(foarte putin)
Speed city are un procesor de generatie noua(cortex a9) de 1.5 Ghz dual core(decent), rezolutia display-ului de 480x800(cam slabuta), are 1 Gb memorie RAM(decent). Personal as exclude viva de tot, si as alege speed city in loc de city +, in ciuda rezolutiei ceva mai mici.Ramane la alegerea ta sa alegi intre rezolutie si ram-i.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Eu as alege Allview viva Q7.

O seara buna!

| ttyes explică (pentru OnuOnulică):

Ce m-ai ajutat frate

| georgeta27 a răspuns:

Eu as alege allviev viva q7.acum depinde de preferinta ta

| KinekT a răspuns:

Camera:City plus poate Redare Video: Full HD 1920X1080p (HDMI) / 2160p
Speed city -1080p
Viva-q7=o camera destul de slabuta
Android=Viva q7 are cel mai nou sistem de operare dintre cele 3 android 4.2.2
Ecran=Aicia pluseaza viva q7 datorita ecranului ips si a rezolutie de 1024x600
Ram=Viva q7 si speed city au 1gb ram ddr3 in timp ce city plus doar 512mb ram
Procesor=Aici viva q7 are cel mai bun procesor datorita procesorului a7 1ghz quad core, chiar daca celelalte au un chipset mai bun si o frecventa mai mare (1.5 ghz) 2 nuclee in plus fac o diferenta.
Baterie: Speed city are cea mai mare baterie-3200 mah in timp ce viva q7 si city plus au doar 3000 mah
In Concluziebig grinaca vrei ceva mai de jocuri cu un ecran mai bun mergi pe viva q7
Daca vrei ceva cu o camera buna putin mai slaba mergi pe city plus(totusi cine face poze cu o tableta?)

| BezeaToxica a răspuns:

Allview viva q7 e mai performanta dar city se bate cu tablete de 600 lei! Ceea ce face diferenta este procesorul quad core al lui viva q7!