| andreipetresu a întrebat:

Ce telefon pe touchscreen imi recomanda-ti pana in 950-1000 lei? Va rog sa da-ti multe amanunte.
Funda garantat.

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Un Motorola Defy
Motive:
1. e rezistent la apa
2. Are Android 2.2 upgradabil pana la 2.3.7
3.Are un procesor ARM Cortex A8 de 800 Mhz cu overclock pana la 1.2 Ghz
3. Are Gorilla Glass
4. La ecranul de 3.7" are o rezolutie de 480x854 care este una din cele mai bune de pe piata
5. Are o placa video potenta
6.Are o baterie de 1540 mAh care te va tine destul de mult
Plus alte minuni care le gasesti in link:http://www.gsmarena.com/motorola_defy-3514.php

Defy nu o sa aiba probleme. Am un Nokia C5-03 care a avut probleme cu touch-ul.

O alta optiune ar fi sa-ti cumperi un telefon normal, sub 400 lei, cu care sa vorbesti si sa asculti muzica sau sa il pastrezi pe cel de acum si sa iei cu 600 lei un Evolio Evotab 2!
Motive:
1. Are un ecran de 7" care este destul de mare, mai ales daca il compari cu un telefon.
2.Are Android 2.3.1
3. Are acelasi procesor ca Defy, un Cortex A8 de 1 Ghz cu posibilitate de overclock
4. Are o placa video mai buna ca Defy
5. Are o mufa USB care va fi utila cand pui un stick de net sau stickul tau pe care ai un film, poze si le poti vizualiza.
6. Face tot ceea ce face un Defy doar ca pe un ecran mai mare, in mare parte.
Iar la 600 lei si la cate ofera este o oferta imbatabila!
http://www.emag.ro/......pEVOTAB2BK

| andreipetresu explică (pentru CapitanuSemafor):

Dar un LG? ce imi recomanda-ti?

5 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Samsung Galaxy Gio S5660 pret 640 lei
HTC A310e pret 720 lei
Samsung S5830 Galaxy Ace pret 910 lei
HTC Gratia pret 970 lei
LG Optimus Chic E720 pret 970 lei
Toate telefoanele ce le-am enumerat au Android!
Le gasesti pe Eamg.ro!

| JoeTPU a răspuns:

Salut!
Eu iti recomand HTC ChaCha deoarece este si cu tastatura querty si la ecran e si cu touchscreen! Este super destept po-ti sa-ti bagi multe aplicati iar daca iti iei internet pe el se misca la fel de repede ca la calculator! Ca pret este intre 750 lei si 1000lei!
Uite un link de unde poti sa te documentezi despre el:
http://www.google.ro/......http?/url
Bafta!:)

| cucubau1992 a răspuns:

Eurecomand un BlackBerry sau un iphone 3g s le gasesti noi noutze sigilate poe ocazii sau pe alte situri de telefonie mobila dar acum u decizi ce te intereseaza si cred ca BlackBerry si iphone nu mai au nevoie de detalii

| xDani3lx a răspuns:

Nu iti recomand sa iti iei un touchscreen, din propria experienta : Acum un an mi-am luat ultima generatie de touchscreen si in prezent trebuie sa apas pe ecren cu forta ca sa functioneze. Dar daca asta doresti iti recomand Nokia c6