| Wo0W a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa devin hacker? daca ma poate ajuta cineva care cunoaste

Răspuns Câştigător
| OMEGALIN a răspuns:

Pai nu stiu sigur cum sa explic dar o sa incerc prin cativa pasi:
1.Afla cat mai multe detalii despre persoana care detine parola
2.Incearca:nume,data de nastere, loc de nastere, lucruri care ii plac, prima prietena, etc.
3.Combina litere cu cifre in unele incercari, e foarte posibil ca parola sa fie formata din litere si cifre, nu doar din una din ele

Sau ai putea lua parola prin alte metode:
1.Il chemi pe la tine, il spui daca poate sa intre pe ceva anume, de unde e parola si cand o scrie te uiti in timp ce te prefaci ca nu o faci
2. faci cumva sa il filmezi cand scrie parola fara sa realizeze asta

Cam atat am momentan, daca mai ai nevoie de ceva detalii, anunta-ma happy

| VladGH a răspuns (pentru OMEGALIN):

Asta la tine inseamna hacker? rolling on the floor
"1.Il chemi pe la tine, il spui daca poate sa intre pe ceva anume, de unde e parola si cand o scrie te uiti in timp ce te prefaci ca nu o faci
2. faci cumva sa il filmezi cand scrie parola fara sa realizeze asta"

| OMEGALIN a răspuns (pentru VladGH):

rolling on the floor
Nu,asta numesc eu,, furat parola'' rolling on the floor

| VladGH a răspuns (pentru OMEGALIN):

Da, dar metodile astea 2 iti dau putine sanse. S-ar putea spune mai bine HOT VIRTUAL decit HACKER. laughing

| OMEGALIN a răspuns (pentru VladGH):

laughing,dar cele de mai sus iti plac? laughing

| VladGH a răspuns (pentru OMEGALIN):

Nici alea nu fac parte din a fi hacker, alea sunt din categoria ghicirii laughing

| OMEGALIN a răspuns (pentru VladGH):

Eu nu sunt bun doar la ghicit parole, pariu ca ghicesc cat e ceasul? laughing rolling on the floor

| VladGH a răspuns (pentru OMEGALIN):

Si asta o poti face? Ei nu, eu nu ma pun cu magicianii laughing

| OMEGALIN a răspuns (pentru VladGH):

La profilul tau, poza aceea, tipul din ea pare a fi un fel de magician laughing, sigur nu esti si tu?
Hai sa te verificam, in ce data suntem? rolling on the floor

| VladGH a răspuns (pentru OMEGALIN):

Dar ce daca tu ai o poza cu masina, inseamna ca esti o masina? rolling on the floor

| OMEGALIN a răspuns (pentru VladGH):

Aseara am cam fost ca o masina, am mers pe ulei laughing rolling on the floor

| dodicuta a răspuns (pentru OMEGALIN):

Am o ruda care poate sparge parole fara sa le stie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OMEGALIN):

De ce nu i-ai spus si ca astfel de fapte se pedepsesc cu ani grei de inchisoare? "Bune"sfaturi ii dai. Vezi ca nu cazi tu in groapa pe care o sapi.

| Wo0W explică (pentru anonim_4396):

Si asta e un raspuns happy oricum intrebarea e veche mi-a trecut de hackereala laughing mersi oricum

| OxEdAN21 a răspuns (pentru OMEGALIN):

Ce ai zis tu se numeste Cracker sunt uni adolescenti care sparg site-uri si chestii puierile. Hackeri ii considera pe Crackeri niste lenesi, nu foarte inteligenti care nu fac nimic altceva big grin

39 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Vai de capul vostru de "hackeri" obosiți.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic mai intai sa vezi ce inseamna sa fii hacker, ce vrei tu sa inveti e sa fii ciorditor de parole si cam atat

| Wo0W explică (pentru suntserios):

De la o simpla intrebare sa ajuns la un subiect interminabil straight face puteati simplu sa raspundeti laughing

| Danzell a răspuns:

What the f... ba voi chiar nu stiti ce inseamna hacker.
m-am saturat de pustani care se cred hackeri cand au furat si ei niste parole de messenger...
in pana mea trebuie sa stii sa programezi in o gramada de limbajuri de programare. Python, C, C++, pe langa astea trebuie sa mai stii si cum functioneaza o pagina web, si sa inveti HTML, Perl, PHP si alte o tona de chestii

Ca sa fii hacker trebuie sa ai o mentalitate adecvata si sa fii destept.

| OMEGALIN a răspuns (pentru Danzell):

,,Ca sa fii hacker trebuie sa ai o mentalitate adecvata si sa fii destept''
Inseamna ca nu ne poti ajuta? laughing rolling on the floor laughing

| Danzell a răspuns (pentru OMEGALIN):

Citeste intrebarea mai bine mistocare.
Intrebarea e "Ce trebuie sa fac ca sa devin hacker?" Am dat un raspuns.
Du-te la culcare ca te lasa creieru.

| OMEGALIN a răspuns (pentru Danzell):

A fost o gluma si da, cam ai dreptate, la ora asta ma cam lasa creierul rolling on the floor

| kteichd a răspuns:

Invata limbajele care sunt folosite la programare:java, html, php..etc si sa ai un pc cu linux care e special pentru asa ceva

Răspuns utilizator avertizat
| OMEGALIN a răspuns:

Sa spargi parole laughing))
Fa-le bucati laughing))

| Wo0W explică (pentru OMEGALIN):

Pai vreau sa invat ca nu stiu nimic laughing) dar am vazut pe net ca e destul de smecher

| OMEGALIN a răspuns (pentru Wo0W):

Eu sunt Hacker de mic laughing), am spart parole la Triburile, daca stii jocul si la inca cateva
Acum cateva zile un prieten a avut parola la telefon pe card sau pe nu mai stiu ce si a uitat-o si m-a rugat sa il ajut, din 2-3 incercari am reusit, dupa trebuia sa il scrie din nou si am uitat-o, nici acum nu am aflat care era laughing)))))

| Wo0W explică (pentru OMEGALIN):

laughing

| Andr3y25 a răspuns (pentru Wo0W):

1)Te gandesti ca spargi conturile oamenilor care au muncit o viata sa stranga banii aceia si tu ii iei.
2)Daca te prind autoritatile (polititia...)si o sa iei intre 5-10 poatete chiar 20 ani de inchisoare, n-o sa mai fie smecher! Si hacker nu te invata nimeni..De obicei hackerii sunt persoane inteligente care au counostine superioare de IT.Dar folosesc aceste invataturi prin infractiuni virtuale.Aceste infractiuni duc pana la urma la inchisoare.

| OMEGALIN a răspuns (pentru Andr3y25):

Strici buna dispozitie laughing))
Poate nu vrea sa fie hacker mare... ceva de genul sa sparga o parola a unui prieten la telefon si sa ii faca o farsa sau ceva de genul

| Wo0W explică (pentru OMEGALIN):

Adevarat laughing repede sa iau banii laughing poate iti sparg tie contul laughing

| OMEGALIN a răspuns (pentru Wo0W):

laughing
Apropo,mersi pentru funda

| Danyee a răspuns:

Pai uite, ai dat deja funda, dar, ca sa devii hacker, iti trebuie putina experienta, dar te pot invata niste mici trucuri daca vrei, urmeaza acesti pasi: Dai click dreapta---> New ---> Shortcut---> ti se va deschide o fereastra acolo scrii shutdown -r -t(timp vrei sa i se inchida calc)/ shutdown -s -t(cat timp vrei sa i se inchida calc. -r e pentru restart, iau -s este pentru Shutdown apoi dai next la urm fereastra, dupa schimbi icoana dai rename, si pacalesti fraieri pe mess, facebook etc...

| Mesi_Ronaldinio_1989 a răspuns:

Http://www.w3schools.com/html/html_examples.asp intra aici pe site-ul asta te invata cum sa folosesti INSPECT ELEMENT asta stiu tot ce arata acolo si ca-sa stii foarte multe in a realiza tot ce iti trebuia ca hacker AM UITAT CUM SE NUMEA SAU CE LINK ERA :))

| vanessa94 a răspuns:

Habar n-am. si eu incerc sa fac asta si abia mi-am descarcat un program de spart parola la mess care momentan nu stiu sa il folosesc. supeeerr.

| Wo0W explică (pentru vanessa94):

happy esti draguta tongue mersi de rasp

| anonim_4396 a răspuns (pentru vanessa94):

Nu exista asa ceva. Sunt doar virusi ceea ce gasiti sub forma de"fisier-download"pe internet. Credeti ca o compania asa ca si Yahoo, Facebook, Google permite"spargerea"conturilor, si, mai ales, intr-un mod usor? Iti dai seama ce s-ar intampla daca conturile utilizatorilor ar fi sparte cu usurinta? Oricum, iti recomand sa nu practici asa ceva niciodata. Se pedepseste cu inchisoare timp de cativa ani. Nu e de joaca atunci cand este vorba de un astfel de lucru. Reprezinta incalcarea intimitatii. Nu stiu exact cum s-ar numi aceasta eventuala acuzare intr-o asemenea situatie, dar, cert este ca, se pedepseste cu ani grei de inchisoare. Exista lege pentru asa ceva. In viata ai alte lucruri mai importante de facut. Nu iti risca anii din viata pentru astfel de lucruri. Nu cred ca te-ar ajuta prea mult daca ai afla/ sparge parola cuiva. Oricum, iti trebuie cunostinte vaste ca si programator, doar pentru a incerca sa"spargi"parola cuiva, dar nu si pentru a fi sigura 100% ca ai"sparge-o". In orice caz, iti recomand sa nu te bagi in astfel de chestii, fiindca nu e bine deloc.

| DumitruRomania a răspuns:

Alin2000Dan ti-a zis metode jalnice de a fi cracker(distrugator), hacker=progamator.

| Andrei-Gabriel_Tudusciuc_1990 a răspuns:

Sa mananci matematica pe paine!