Ce v-aţi face dacă ar cădea Internetul la nivel global, asta pentru restul vieţii?

13 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

In primele luni mas plictisi de o sa zici cas mort dupa probabil imi voi da mai mult silinta la scoala ne mai avand ce face

NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, niciodată nu mi-au plăcut filmele horror.

| yonutz1 a răspuns:

Asta este! tongue

| Castorul a răspuns:

Fara net...clar lumea s-ar oprii in loc. Adica hai sa fim sinceri ca lumea e dependenta de net. Imi imaginez ca o sa fie o panica generala gen "OMG! Nu mai pot da check-in pe Facebook!"
Nu neg, si eu as fii devastat, dar ***. viata ar merge mai departe. Poate ca ne-am intoarce in anii '70 dar am supravietuii. Iar cei mai fericiti vor fi cei din lumea a treia. Cand noi o sa fugim de colo-colo ca disperatii pe strada zbierand ca nu mai avem net, ei o sa citeasca in ziar si o sa se intrebe: "La ce s-or fi referind?" laughing

| DozaDeVise a răspuns:

Se poate asa ceva?¡ :O laughing

| Marius151 a răspuns:

Luam un switch si ne legam calculatoarele intre vecini laughing

| Xonia a răspuns:

As fii fericita ca nu numai eu am ramas fara nethappy.

| WestSid3 a răspuns:

Probabil ca pe moment, m-as cauta ceva de facut pe acasa: desenez, dansez, citesc, orice.
Daca chestia asta "ar fi" permanenta, atunci as tine legatura cu prietenii aflati la distanta prin telefon, mi-as cauta alte activitati de facut, as intra intr-un grup de innot ori dans sau as merge mai des la bunica in vizita, as iesi mai mult pe afara.
Uneori internetul este scaparea mea: cand am de facut un proiect si uit, iar in ultima zi imi aminteste o colega sau daca am nevoie de niste informatii, dar trebuie sa recunoastem, fara net ar fi mult mai bine: ne-am acorda mai multa atentie noua si celor din jurul nostru, am fi mai creativi, nu doar sa facem ceva ca asa e pe net.
Omul si-o face cu mana lui. Poate e mai bine asa cum e sau poate nu, dar noi continuam sa mergem pe acest drum.

| Widiach a răspuns:

Nu ti.am mai raspunde acum la intrebare...raised eyebrows

| CudiDaKid a răspuns:

Cred ca daca nu ar mai fi internetu.acum 50 % din elevi ar fi luat bacu cu 7 sau 8winking

| snoppyamabil a răspuns:

As iesi pe afara la fotball,la o plimbare prin parc...(asta-s eu)
ceilalti:,, ajutor sfarsitul lumii a venitlaughing, a cazut netu`aoleu si curentuskull"

| NicolaeCotet a răspuns:

Cred ca as incerca chiar eu sal repar. mias lua un halat niste ochelari de aia mari si mias schimba numele in selton si poate voi readuce internetul daca nu cred ca voi pleca cu smiley pe marte

| Daredevil1998 a răspuns:

In primul rand nu cade netu,in al doileea rand se poate trai fara net, gasesc eu ceva, mias cumpara o cabana in mijlocul padurii si stau acolo ca un pustnic cu femeia si copii