| MembruNou74763e21 a întrebat:

Sal TPU.Am aflat recent ca din 2015 iunie internetul va fi gratuit si accesibil la nivel global. Vreau sa intreb, daca acum iau un telefon cu abonament pe internet pentru 2 ani de zile, inseamna ca dupa ce va fi gratuit internetul va trebui sa platesc pentru inca un an acel abonament? Si ce se intampla daca nu-l platesc? Am intrebat intr-un mod ipotetic.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai aflat prost. Vezi ce se intimpla la americani... Tu daca semnezi un contract ala e batut in cuie. E ca si cum ai zice ca de ce sa platesti pe apa din supermarket cind curge gratis pe Dunare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum dracu sa fie gratuit internetul? crezi ca vreun provider de net va fi de accord cu asa ceva?

| johnnny123 a răspuns:

Eu am aflat ca din august 2016 vor fi gratuiti ciorapii la nivel global.

Aveti la dispozitie milioane de surse de informare si totusi credeti toate tampeniile pe care vi le spun prietenii fara sa faceti nici cea mai banala verificare, sau macar sa stati trei secunde sa ganditi cu capul vostru.

Cine crezi tu ca poate hotara ca din 2015 tot internetul va fi gratuit? Ce autoritate ar putea sa faca asta? Accesul la internet este un business de miliarde. Cum sa devina peste noapte gratuit?