| DenisIonut01 a întrebat:

Ceau, weekendul asta am avut de ales intre 2 modele de mouse, eu deja am facut alegerea, insa ma tot gandesc la celălalt mouse caci mi l-a recomandat reprezentantul. Acum vreau sa intreb voi ce ati alege intre cele două modele?

Mouse 1: https://altex.ro/......YSPOLARIS/

Mouse 2: https://altex.ro/......910005282/

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Logitech, chiar dacă are mai puține funcții, sau specificații mai slabe.
Si acestea se pot defecta, insa cele de la branduri de 2 lei, isi dau sfârșitul și mai repede.

Daca dorești sa meargă perfect doar primele ~8 luni, si dupa sa înceapă sa se miște singur, sau sa execute dublu click când tu apeși o singura data, ia Aqirys.

Am avut pana acum 6 mouse-uri de la firme îndoielnice și încă 5 de la branduri cu tradiție (Logitech, Steelseries, Razer).
La început toate merg bine sau acceptabil, diferența e ca cele precum Hama sau Aqirys nu prea trec de an și deja încep problemele.

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 explică:

Logitech am ales baieti, doar ca imi rămăsese mintea la celalalt cu gabdul ca poate e o firma mai noua si au produse bune, plus ca arata mișto.

| NLS a răspuns (pentru DenisIonut01):

Puțin mai bune decât Aqirys sunt Marvo, sau Genesis. Un nepoțel are câte unul din fiecare, sunt la limita bunului simt, si au trecut de 1 an.

Stai departe de Sharkoon, ISY, Speedlink, Hama... Etc

| DenisIonut01 explică (pentru NLS):

Mulțumesc! De obicei nu i-au decat de firme cu oscute, avusesem razer orchi v2 dar s-a stricat unul din butoane ca varsasem lichid pe el

| anonimg a răspuns:

Logitech aș alege, indiferent de recomandarea vânzătorului.
La un moment dat pocnitorile o i-au razna și nu mai funcționează cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat