| alexandru0101010101 a întrebat:

Cei care se pricep la laptop-uri, am o intrebare. Mi-am instalat un joc (Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm Revolution). Cand intru in joc, merge cam greut. Daca bag laptop-ul la incarcat, merge super bine. Cum sa fac sa imi mearga bine, chiar daca nu este la incarcat?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Trebuie sa treci pe high performance si la modul baterie. Desktop > proprieties > screen saver > power > other power plans > high performance > aplly > close, gata.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca merge mai bine cand e pus la incarcat... componentele merg la randamentul lor maxim atat timp cat nu ai modificat tu setarile sa consume la fel si cand merge pe baterie

| K0sti a răspuns:

Ce se intampla cu un laptop cand nu e la incarcat? Ce l-a programat producatorul sa faca cand merge pe acumulator? Raspunde la intrebarile astea si vei afla raspunsul si la intrebarea ta! Ti-am dat tema de cercetare!

| blAster85 a răspuns:

Probabil e dusa bateria, sau trebuie sa intri in control panel la configurarea energiei daca spun corect, la permisiuni si restrictii, sa vezi cum ai setate optiunile. daca laptopu e pe baterie are alt plan de energie decat conectat la curent.schimba setarile

| Cedry2k8 a răspuns:

Cand e pe baterie, e pe modul economic.
Cand e pe incarcator, e la putere maxima.

Intra in control panel -> power options si te lamuresti.