| DoarOana a întrebat:

Cine imi poat espune si mie daca trebuie pus ceva ulei la imprimanta?
Am Lexmark 1195X si de catva timp cand fac xerox sau pur si simplu printez ceva face un sunet... nici nu mai vreau sa ma gandesc! Pur si simplu SCARTIE! Va rog sa ma ajutati! Si daca intr-adevar exista un ulei va rog sa imi spuneti cum se numeste si cam cat costa sau daca uleiul este pe diferite tipuri de imprimanta. Multumesc!
Voi acorda fundita la raspunsul care ma multumeste cel mai tare.

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Am avut si eu imprimanta Lexmark si nu a fost buna deloc.Nu mai facea deloc, se auzeau sunete ciudate.Am auzit ca imprimantele Lexmark nu sunt bune deloc, sunt foarte slabe.Recomand imprimanta Canon(am de asta acum ) sau HP.

5 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Chiar daca ar fi ceva ulei ai sti sa o desfaci?
nu e un orificiu prevazut pentru asa ceva, la un service ai putea rezolva problema asta

| DoarOana explică:

Si daca e mai veche o las asa?

| alex555 a răspuns:

Daca e mai veche e posibil sa scartaie pentru ca a ruginit.glumeamlaughing asa se intampla de obicei la orice imprimanta. daca mai ai garantie la ea du-te cu ea la servici si daca se rezolva bine daca nu asta e

| alex555 a răspuns:

Da, folosestete cat poti de ea pana mai tine.cand nu ia-ti alta dar sfatul meu este sa-ti iei una HP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu astea:
- HSS2000 - vaselina aderenta de presiune, spray 500 ml;
- Vaselina siliconica, spray 500 ml;
- Spray cu teflon, 400 ml - lubrifiere uscata, nu atrage praful;
Nu sunt foarte ieftine, in schimb sunt foarte bune calitativ.
Daca nu ai destui bani, ultima solutie: ulei de mecanisme fine, ca sa scapi de scartait...