| Andreiutzu01 a întrebat:

Cine imi poate spune dar sa aiba cat de cat idee, am cumparat un ps2 de pe okazii si e ok merge ff bine si am multe jocuri la el, mi-a spus un coleg ca la PS2 grafica e cam naspa si tind sa-i dau dreptate...este vreo cale sa setez calitatea la GRAFICA? adica la fiecare joc sa-i setez calitatea maxima sau sa fac ceva la tv desi e Samsung Slim nu stiu tiu cum dar totusi e bun TV-ul. Care stie va rog sa imi dea un raspuns, multumesc!

Răspuns Câştigător
| ChristianT a răspuns:

PS 2 este vechi si grafica este si ea veche. Din pacate nu poti regla rezolutia cum faci la PC deoarece la console se seteaza automat la cea mai buna.Si mai este si inca o prob.Nu vezi ca jocurile de ps 2 au cate 2 gb fata de ps 3 care are 20 gb intr-un joc.La x-box e alta treaba chiar daca un joc are pe pc 100 mb pe x-box are 6gb jumate dar cei de la Microsoft au bagat o tehnologie mai noua.Imi pare rau sa iti spun dar nu poti face grafica mai buna. Daca totusi vrei sa vezi du-te in meniu-setting-si video setting si vezi la cati p este pus acolo.Presupun ca ps 2 -ul nu are hdmi cred ca e la 460p.Nu poti face sa se vada mai bine din pacate.

2 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Este grafica mai buna pe ps2

| Andreiutzu01 explică:

Mersi christian.am aflat intre timp raspunsul dar si al tau e la fel ca cel care l-am flat, are si limite PS2, am sa joc fifa, RAW si resident evil daca chiar e...jocuri care nu necesitata cine stie ce grafica