| adokdgaok a întrebat:

Cine se pricepe in C++/alt limbaj de programare si are putin timp sa ma ajute? Nu dureaza mult.

P.S. ( sa lase un mesaj aici si sa-mi dea P.M., dau funda daca m-a ajutat. )

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Asta voiai?
http://www.girlshare.ro/33061054.4

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pune intrebarea aici, ai mai multe sanse sa te ajute careva

| CinevaNou a răspuns:

Mai repede puneai intrebarea direct si sperai ca stie cineva, ce rost are sa lungesti problema asa?

| adokdgaok explică (pentru CinevaNou):

Pentru ca chiar trebuie lungita. Nu e deloc simplu sa explic in atata spatiu si as prefera o comunicare privata. Deci, ai tu vreo cunostinta?

| CinevaNou a răspuns (pentru adokdgaok):

Preferi sa explici la fiecare in parte acelasi lucru si sa vezi daca pot sa te ajute in loc sa intrebi direct chestia aia si sa vada toti?
Depinde ce vrei, de unde sa stiu daca am cunostinte.

| adokdgaok explică:

Deci, intrebarea e urmatoarea:

Deci am doua tipuri de formule asa: x^0.6+y^0.5+z^0.4
x^0.6+y^0.5+w^0.4
SI
p^0.6+y^0.5+z^0.4
p^0.6+y^0.5+w^0.4

Valorile P, x, w, z, y sunt egale peste tot. ADICA:
p^0.6+y^0.5+z^0.4
p^0.6+y^0.5+w^0.4

P din primul = P din al doilea
Y din primul = Y din al doilea
Z nu e egal cu W

Si la fel si cu x. P NU E EGAL CU W SI CU Z... ETC( sau nu ar trebui sa fie )

Vreau sa calculati valoarea lui p, x, y, z, w astfel incat formulele adunate sa fie cele mai mari valori dar astfel incat p+x+y+z+w = odata 400, odata 500(adica sa fie calculat de doua ori)

| adokdgaok explică (pentru CinevaNou):

Oarecum, totusi, nu inteleg de ce sunt doua coloane, la care e 400 si la care 500, daca mi-ai putea da un ID sa discutam mai detailat ar fi super. ai funda oricum

| CinevaNou a răspuns (pentru adokdgaok):

Cele de pe randul 1 si 2 sunt pentru 500
iar cele de pe randul 13 si 14 sunt pentru 400

| adokdgaok explică (pentru CinevaNou):

Apropo, eu n-am pus conditia ca p=x sau w=z... daca ai facut asta...

oricum, te deranjeaza sa-mi dai ID? daca ai timp bineinteles sa-ti explic problema mai in detaliu ca nu-s foarte sigur ca am zis bine si sa-mi confirmi

| CinevaNou a răspuns (pentru adokdgaok):

Nu sunt egale intre ele, variabilele din coloanele alea sunt diferite intre ele. Solutia gasita de excel a facut ca ele sa para egale(probabil din cauza ca sunt ridicate la aceeasi putere).
Trimite-mi un mesaj cu id tau mai bine.

| adokdgaok explică (pentru CinevaNou):

Ti-am dat mesaj

| CinevaNou a răspuns (pentru adokdgaok):

Ti-am dat add