| esperar a întrebat:

Cine stie ce este cu progrmul. net famework? La ce foloseste si daca face ceva ala? Si daca este bun dati-mi link de unde sa il download. Ms

4 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

In momentul cand vrei sa instalezi unele programe, iti zice ca nu le poate instala pentru ca nu ai net framework, si te pune in cele mai multe cazuri sa confirmi daca vrei sa ti-l descarce si sa-l instaleze automat. E un fel de driver care da instructiuni calculatorului referitoare la cum sa ruleze unele aplicatii, pentru ca windows-ul "nu stie". Exact cum e si Adobe flash player, fara el nu poti vizualiza filmulete pe youtube, trilulilu, etc. Ceva de genu' este si acest net framework.

| TzaCaNeL a răspuns:

Cu el poti rula aplicatii de genul Visual Studio 2005...etc

| TzaCaNeL a răspuns:

2010 am vrut sa zic laughing

| esperar explică:

Dar modifica ceva la pc, sau la internet ca ii zice net famework sau este doar pentru a rula unele programe?