| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie sa cripteze si sa decripteze in limbajul C? As avea nevoie sa decriptez anumite fisiere, poate se ofera cineva.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Termenul decriptare nu este potirivit. Tu vrei sa compilezi si decompilezi instructiuni scrise in C/C++. Pentru compilare, iti iei un IDE (Devc++, Embarcadero(nu e free), codebloks ) cu compilator instalat si te apuci de treaba. Pentru Decompilare treaba e serioasa si urata. Trebuie sa faci reverse engineering + ca iti trebuie si cunostinte de ASM.

| anonim_4396 explică (pentru danutzu96):

Stiu ca nu este folosit corect; in mare parte inteleg ce spui dar este multa treaba pentru asa ceva. Sunt mai multe fisiere, unele care depind de altele. Fisierul primar de executat este bash, dar nu am probleme. Am doua fisiere cu acelasi nume. Unul are extensia ".c" si altul nu are. Cel cu extensie este codare nemodificata, pe cand celalalt are o multitudine de caractere, e un haos. Este ca la jocuri, am lucrat cu diferite engine-uri, stiu ce este si compilarea script-urilor si stiu si ca este diferenta intre a compila si a cripta. De asemenea, iti multumesc pentru raspuns, esti priceput in domeniu. Adauga-ma pe Skype te rog frumos: tom. aaron69. Poate reusesti sa ma ajuti.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In limbajul C (dar si in alte limbaje de programare) NU exista fisiere criptate!
Exista formate binare, compilate, care ti se pot parea "criptate", deoarece nu prea contin secvente de text.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Stiu asta. Am folosit sensul de "criptat" deoarece este foarte complex. Probabil cel care a facut fisierele respective le-a criptat cu un anumit algoritm executand un script. Altii au acel "cod sursa" pe care vreau eu sa il obtin! Daca te pricepi adauga-ma pe Skype: tom. aaron69. Multumesc pentru raspuns!

| anonim_4396 explică (pentru Jude_Andrei_2000):

Nu este pentru ce vreau eu!

| AnthonyWhite a răspuns:

Acest serviciu trebuie platit...

daca spui si cat oferi si detalii despre ce fisiere si cate ca volum poate gasesti persoane