| CryssCS16 a întrebat:

Cine stie un program prin care sa-mi maresc viteza de download, fiind ca am un internet de la Vodafone si nu este bun.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce viteză mai exact de download ai?
Fă un test aici http://www.speedtest.net/
Nu există programe prin care să-ţi dublezi viteza la net.
Cel puţin acelea s-ar aplica la o conexiune de internet prin cablu.
Printr-un modem sau stick nu vei avea niciodată viteza comparată cu cablul.
Când descarci închide celelate programe care accesează netul cum ar fi programe de utorr3nt, messenger.

O setare pe care o ştiu şi dă roade uneori este cea din gpedit.msc.
Setare NU program.
STart -> RUN scrii gpedit.msc
Mergi la ADMINISTRATIVE TEMPLATES -> NETWORK then QOS PACKET SCHEDULER -> LIMIT RESERVABLE BANDWIDTH.
Dublu click pe LIMIT RESERVABLE BANDWIDTH. Dai pe Enable şi pui valoarea 0. Dai Apply şi Ok.
Asta e cam singura setare ca să mai măreşti din conexiune.
http://www.sevenforums.com/......h-2o.html_
Însă nu-ţi va dubla viteza de net.
Pe lângă asta mai poţi face:
Iei http://goo.gl/hbKCz
De la Care/Îngrijire bifezi tot mai puţin Repară vulnerabilităţile şi dăi scanare apoi reparare.
Apoi, te duci la Start -> Run scrii msconfig.exe dai enter. De la Startup debifezi ce programe nu foloseşti când se deschide Windows-ul.

Sfatul meu este că dacă doreşti viteză de download MARE treci pe cablu.
Tot ce am scris până acum poate creşte viteza la net cu maxim 5 % să zicem. Sau chiar deloc.
Atât.
Nu descărca programe de boost pentru net fiindcă îţi va merge şi mai greu.
Foloseşte un browser care nu consumă atâtea resurse, precum Opera. Elimină toate toolbar-urile şi extensiile ce nu le foloseşti.
Toate astea ca să se încarce puţin mai repede paginile web.

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Viteza nu se poate mari cu niciun program, doar daca ai virusi, un antivirus ar fi preferabil in aceasta situatie.

| Jenni33 a răspuns:

Easyinstaller