| PaharDeSticla a întrebat:

Comparatie intre 2 placi si daca imi puteti ceva despre ele. daca sunt bune de ceva. NVIDIA GEFORCE 7950 GX si NVIDIA QUADRO FX5600

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ambele sunt antice, consma mult, insa fx5600 este aparent ceva mai performanta.

| eucumine010 a răspuns:

7950 GX e superioara. Gama quadro nu e pentru jocuri, e mai mult pentru editare video si altele.

| awspam a răspuns:

Eu am gt 520 si merge si x plane pe ea wtf e asa mare lucru deci daca vrei sa joci merge cam orice pana la jocuri cu grafica destul de ok, faza e ca daca vrei ceva de genu http://www.youtube.com/watch?v=U3acQ5dDKEs o sa ai nevoie de o placa video de undeva la 50 de giga dar pentru ce joace si pentru ce faci tu cred ca e ok oricare