CONCURS: Care e gadget-ul tau preferat?

Fiecare dintre noi foloseste zilnic cel putin un aparat care-i face treaba si viata mai usoara, mai placuta sau pur si simplu mai distractiva. De la gear de gaming la ceasuri desprinse din filmele sci-fi sau vreo plita fabuloasa cu inductie, ceva tot trebuie sa stea pe primul loc in topul preferintelor personale.

Ca sa exploram acest domeniu, va invitam la un concurs alaturi de prietenii de la evoMAG.ro. Tot ce trebuie sa faceti este sa ne spuneti care e gadget-ul vostru preferat si de ce.

Apoi noi va premiem cu 3 vouchere de 300, 200 si 100 de lei, dar si 3 stick-uri USB de 4GB de la Intel, toate oferite de evoMAG.ro.

Va asteptam raspunsurile pana duminica, 29 septembrie. Apoi anuntam castigatorii. Cele mai interesante 3 raspunsuri isi vor adjudeca voucherele, iar stick-urile vor fi acordate prin tragere la sorti.

Mult succes!

196 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai util gadget este o tableta, si nu orice tableta, ci una produsa de Samsung. Nu am preferinte intre Samsung Galaxy TAB 2 si 3 cat timp au 10.1 inch-i. De ce imi plac tabletele? Pentru ca in ele iti ti de obicei identitatea. Acolo gasesti sute de parole catre tot felul de siteuri, sau aplicatii pe care le utilizeaza detinatorul. Ideea mea este ca faptul ca o poti lua cu tine oriunde ii aduce un plus de utilitate, si in ultimul timp, cum internetul vine cu tine aproape oriunde, o tableta este idealul pentru cei ce folosesc aplicatii precum facebook, skype, messenger, si altele.
TPU si evoMAG.ro pentru ce faceti pentru noi!

| HardCore7750 a răspuns:

Telefoanele cu android, sa ma joc cat mai mult, doar am gamingul in sange

| TheCritic a răspuns:

Tableta e cu siguranță gadget-ul meu favorit. Deși inițial nu i-am acordat prea mare importanță, fiind un utilizator înfocat al laptopului, acum pot spune ca nu îmi lipsește niciodată tableta din rucsac sau din geantă. De când am început să călătoresc mult mai mult decât înainte, am renunțat aproape definitiv în a mai folosi laptopul pentru a comunica pe rețele sociale, jocuri, etc. Am un iPad wi-fi 4g (64gb) și mă declar profund mulțumită de el. Încerc să profit la maxim de toate caracteristicile lui și până acum nu m-a dezamăgit. Aproape am renunțat la laptop pe durata călătoriilor deoarece o tabletă e mult mai practică și mai ușor de integrat în bagaje, spațiul necesar fiind mult mai mic iar durata de viață a bateriei mult mai mare. Numai bine!

| TPU.ro explică (pentru TheCritic):

Felicitari! Tu ai castigat voucherul de 100 de lei. Mai multe detalii vei primi pe e-mail.

Alexandra - TPU

| Goldenboy97 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este iphone deoarece are ecran retina (doar Apple are acest tip de display), imaginile sunt incredibil de vii si clare.
Calitatea materiilor folosite la producerea lor este incredibil de buna, fiecare detaliu fiind luat in considerare.
Are un chip foarte putenic fara sa aiba nevoie de multa putere.
Camera iSight de pe iPhone este cea mai populară cameră din lume, facand niste poze uimitoare in ciuda faptului ca are doar 8mp.
Si nu in ultimul rand datoriata sistemului de operare IOS, care este cel mai avansat si stabil sistem de operare din lume.
Are o autonomie destul de mare pentru baterie micuta.
Succes tuturor!

| Azµre a răspuns (pentru Goldenboy97):

The displays are manufactured by different suppliers in the world. Currently, the iPad's display comes from Samsung,[4] while the Macbook Pro, iPhone, and iPod touch displays are made by LG and Samsung.[5]

| jj95 a răspuns:

Sa fiu sincer cred ca Gadgetul cel mai ingenios este un telefon mobil.Pe langa ca cele mai noi modele scoase pe piata toate posibilitatile de a te distra si a lua legatura cu ceilalti prin intermediul facebook-ului sau twitter sau alte retele de socializare, mai poate servi si pe post de Gps, si multe alte aplicatii care te duce cu gandul la secolul in care traim si anume secolil 21 secolul vitezei, si inaltei tehnologii, astea fiind spuse, raman cu gandul ca telefonul mobil este cel mai utilizat si cel mai de pret gadget.

| Generalul a răspuns:

Folosesc de vreo 2 ani un mouse R.A.T. 7 si pot spune sincer ca nu as mai putea pune mana pe alt "soarece" dupa experienta asta. Cel mai important avantaj il reprezinta faptul ca il pot customiza exact dupa preferintele mele (greutate, aripioarele laterale, dpi pana la 5200 etc) in asa fel incat sa nu ma doara mana si sa am performante maxime. Este un gadget esential pentru mine pentru ca folosesc calculatorul atat pentru job-ul meu cat si pentru divertisment.

| TPU.ro explică (pentru Generalul):

Felicitari! Tu ai castigat voucherul de 200 de lei. Mai multe detalii vei primi pe e-mail.

Alexandra - TPU

| Dєєa a răspuns:

Iphone este usor de folosit! big grin

| Imstrong a răspuns:

Telefonul cu Android si calculatorwinking

| TheBlackAng3l a răspuns:

Gadget-ul preferat si indispensabil in ziua de azi este telefonul...in ziua de azi de la copiii de gradinita de 3 ani pana la batarnii de 80 de ani au un telefonwinking

| Garsonfane1979 a răspuns:

Gadget-ul meu preferat este NIO senzor securitate pentru ca mereu se intampla sa uit unde imi pun lucrurile si pentru ca mereu imi pierd masina in parcarea de la super market

| perladunarii a răspuns:

Salut,
Gadgetul meu preferat este smartphone-ul! Spun asta pentru ca il am in permanenta langa mine, si pot in orice moment sa caut diverse informatii sa comunic prin diverse metode(nu doar apeluri audio sau mesaje scrise) si desigur pot sa ma joc diverse jocuri!

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Gaming Headset Natec Genesis HX55

| Galatz a răspuns:

Laptop-urile desigur deoarece este mai simplu.

| kingD0G a răspuns:

Mp4 deoarece nu costa mult, ascult muzica care vreau sa o ascult si are o calitate net superioara multor telefoane din aceasta generatie. Chiar il prefer oricand peste un smartphone sau o tableta. Am si eu unsony ericsson vivaz pro, destul de bun zic eu, dar il folosesc doar pentru conversatii, in rst mp3 player-ul e un must buy pentru mine. Ma si pot uita la imagini, nu exceleaza la rezolutie, dar e bun, foart bun. Pentru cine vrea sa stie asta este: http://www.altex.ro/mp4-player-eboda-live-attitude-4gb-usb-argintiu

| lullaby23 a răspuns:

Iphone,dar nu-l detin.L-as dori deoarece este foarte usor de folosit.

| Cris06 a răspuns:

Preferatul meu este cu siguranta : Laptopul. Desi, am inceput sa folosesc de 5 ani, un laptop, pot spune ca viata mea este mult mai simpla, aventuroasa, complicata, fascinanta si orice vreti voi.
Cred ca ar trebui si sa argumentez, deci ma bucur de fiecare data cand am ocazia sa-l folosesc in loc de pix si foaie pentru tabele, referate, documente, etc. Aventuroasa... o da, cu siguranta, sunt aproape sa cad din fotoliu cand rad, sau strig cu indignare la unele personaje. Cat despre complicata... hmmm, relatiile de pe retelele de socializare, bata-le vina!
Deci, intr-un cuvant pentru mine, tehnologia este,, INDISPENSABILA". Nu pot uita sa precizez si faptul ca probabil nu m-as descurca si fara,, oceanul'' de raspunsuri de pe TPU!

| TPU.ro explică (pentru Cris06):

Felicitari! Tu ai castigat unul dintre stick-uri. Mai multe detalii vei primi pe e-mail.

Alexandra - TPU

| Cris06 a răspuns (pentru TPU.ro):

Wow! nu-mi vine sa cred. Nici o data nu am mai castigat ceva la un astfel de concurs. Va multumesc din suflet!

| Darker a răspuns:

Iphone

| aly1alyca a răspuns:

Samsung Galaxy S4 i9505 pentru ca are Procesor Krait 300 Quad-Core 1. 9GHz, Super Amoled capacitiv touchscreen 5", 2GB RAM, 16GB Flash, Wi-Fi, 4G, Android 4.2.2 Jelly Bean! E super uitati linkul daca sunteti interesati:http://www.evomag.ro/......00461.html

| confiturix a răspuns:

1) Telefon/ tableta/ PDA/ kindle - pentru ca pe parcursul zilei caut cum se fac o mie de chestii sau sa ma informez, tot ce pot face poate fi documentat si sau tinut seama: stiri, jurnal sau pdfuri

| iZberg a răspuns:

Salut. Gadget-ul meu preferat este smartphone-ul meu Samsung wave 5.2.5.Si de ce? pot sa al folosesc la ori ce ( internet, comvorbiri, sms, ori ce, facebook. yahoo, wi-fi etc.) (in afara de gameuri super )este foarte super si nu se descarca asa repede

| vardolnicusor a răspuns:

Laptop-ul. Deoarece este mult mai usor de utilizat fata de alte Gadget-uri.

| raluka66 a răspuns:

Gadgetul meu preferat este smartphone-ul meu (Samsung Galaxy S2). De ce? Pentru ca pot sa comunic cu oricine, am internet pe mobil oriunde m-as afla si aplicatii cu care sa imi petrec timpul liber. De asemenea am mult spatiu pentru muzica.
Pentru mine e foarte util laughing

| Kleoo a răspuns:

Periuta electrica de dinti:d

| MoglanEliza26 a răspuns:

Laptop-ul. De ce? Este mult mai usor de utilizat fata de alte Gadget-uri. Ecranul este mai mare, si multe altele.

| Girlslovelife19 a răspuns:

Telefonul este cel mai popular Gadget. Il utilizez zilnic si cred ca viata fara el ar fi mult mai grea, plictisitoare. Am un telefon, Vodafone Smart 3 Android. Sunt foarte multumita de el,deoarece pot instala orice aplicatie doresc. Toti adolescentii de varsta mea cred ca sunt pasionati de facebook,ask, TPU, youtube iar cu ajutorul telefonului ne facem zilele mai frumoase, mai distractive. Telefonul s-a perfectionat de-a lungul anilor, ajungand de la simplele modele cu tastatura la ecranul TouchScreen. Printr-o singura atingere ajungem sa ne inveselim sau sa alungam plictiseala. Fara acest Gadget comunicarea ar fi diminuata. Dupa parerea mea fara telefon comunicarea si distractia ar fi limitate. Nu m-as putea lipsi de el niciodata.

| TPU.ro explică (pentru Girlslovelife19):

Felicitari! Tu ai castigat unul dintre stick-uri. Mai multe detalii vei primi pe e-mail.

Alexandra - TPU

| Anotherusername a răspuns:

Cel mai interesant gadget mi se pare telefonul mobil care a schimbat lumea si care a fost foarte benefic omenirii. Si computerele au fost foarte mult de ajutor in aceasta lume.Prin acest gadget mii de oameni pot socializa pot sa-si trimita e-mailuri pot cumpara... pot face foarte multe lucruri chiar si sa salveze oameni pot deoarece ele monitorizeaza bataile inimii si se poate afla astfel daca omul mai traieste sau a murit dar cel mai interesant gadget care l-am vazut cel mai interesant a fost BECUL. Acest mic gadget care ne ajuta zi de zi la scris la facut mancare la citit... la foarte multe lucruri dar oamenii au uitat de el dar daca s-ar gandi ca fara el nu ar fi existat foarte multe lucruri care ne plac. Unii oameni cand se uita la bec vad doar un simplu instrument electric care nu este prea frumos, prea cool sau prea de valoare. Acesta a fost raspunsul meu si mi-as dori foarte mult sa castig unul dintre voucherele oferite de evoMag.

| RamonaG12 a răspuns:

Pc-ul, mie mi se pare mai usor decat pe telefon si alte alea...

| Ashmy a răspuns:

Gadget-ul meu preferat este smartphone-ul.De ce? Pentru ca m-a ajutat sa cunosc datorita aplicatiilor sale unul dintre cele mai frumoase orase din lume.Parisul a fost pur si simplu superb. Turnul Eiffel, magazinele Louis Vuitton si Yves Saint Laurent, in care desigur doar m-am uitat, Arcul de Triumf, Champs-Élysées au fost doar cateva dintre elementele perfectiunii care mi-au facut vacanta de neuitat.Cafenelele vechi de pe Champs-Élysées impanzite cu articole de moda despre Coco Chanel intregeau atmosfera anilor ’50.Magazinele de moda care au scris istoria Parisului au avut si ele o contributie la realizarea perfectiunii vacantei, incantandu-mi privirile.A fost pur si simplu superb sa urc in Turnul Eiffel si sa vad capitala atat de celebra acum, Bucurestiul, adoptand si el numele orasului care a consacrat lumea modei si de ce nu, lumea intreaga.

| SexycoldVamp a răspuns:

Gadget-ul meu preferat e telefonul.Viata mea nu ar fi la fel fara el, mai ales pentru ca suntem intr-un secol in care tehonlogia este foarte importanta.
In primul rand, telefonul ma ajuta sa pastrez legatura cu toti cei dragi si sa ii aud pe cei carora le duc dorul de cate ori simt nevoia.In zilele noastre telefonul este indispensabil in ceea ce priveste comunicarea.Pentru mine telefonul meu e mult mai mult decat un aparat prin care comunic la distanta cu ceilalti.Pentru mine telefonul este ceas desteptator, ma trezesc asa de greu dimineata si daca nu as avea alarma pusa sa sune...cred ca as intarzia zilnic la scoala, este mp3, eu una ascult muzica aproape in fiecare moment al zilei.Aceasta ocupa un loc special in viata mea,si pentru ca am telefonul cu mine oriunde ma duc am si muzica! De asemenea telefonul inseamna si aparat de fotografiat,caci,dupa mine, momentele importante, care te fac fericit, fie spontane, fie banale, trebuie imortalizate.Pe langa toate acestea,telefonul ma tine la curent cu toate noutatile prin aplicatiile si dotarile sale, iar atunci cand vreau sa-mi notez ceva, imi notez pe telefon petru ca e mai usor.
Iata de ce telefonul este gadget-ul meu preferat si de ce il consinder indispensabil!
Este adevarat, daca stam sa ne gandim, exista ceasuri desteptatoare, mp3-uri,aparate de fotografiat, dar telefonul le contine pe toate, ceea ce inseamna mai putine cheltuieli, simplu si compact!

| ScriptS3 a răspuns:

Telefonul meu, e usor de accesat site-urile fiind ca am Net pe el, si mai pot vedea serialele mele favorite + jocuri super + mesaje in retea = Telefon HelloKitty