| GeorgeMrUniv a întrebat:

Contul meu de Facebook a fost spart de catre hackeri si dezactivat de Facebook.
Ca, contul meu sa fie dezactivat hackerii au avut grija sa imi inlocuiasca adresa de email cea de recuperare si numele de Facebook, astfel incalcand drepturile Facebook.

Detin pagina de Facebook pe acest cont si am nevoie sa imi promovez afacerea.
Am incercat toate metodele de autentificare, insa Facebook insista sa imi spuna ca nu poate fi anulata decizia.

Am trimis si mai catre ei si nici un raspuns.

A mai patit cineva asa ceva?
Cum pot rezolva aceasta problema?

Multumesc!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bla Bla Bla. Ce atâta tragedie? Eu am renunțat la Facebook după 12 ani, am avut o pagina cu aproape 230.000 aprecieri și Facebook care mi-a interzis dreptul sa postez în pagina. După trei luni de pauza, pagina tot blocata se prezenta. Apoi când am șters pagina, am pierdut și grupul cu aproape 20.000 membri. Facebook e frecție la picior de lemn. Cine ti-a făcut asta, ți-a făcut un bine. Mai târziu ajungi sa îți ștergi singur contul ( sau sa lași contul acolo, dar sa te retragi definitiv) pentru ca algoritmii Facebook sunt de cacao. Vrei sa zici ca la tine este pierdere? Ai afacere? laughing eu nu aveam afacere de ținut, dar munca mea de 7 ani care s-a dus pe apa sâmbetei. Pentru ca tot ce am adus în grup și pagina s-a datorat muncii mele, creațiilor mele, fără reclame sau alt ajutor în pagina și grup.
Te oftici? Dar eu?

| GeorgeMrUniv explică (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat daca exista vreo rezolvare, nu sa imi spui tu mie povestea ta si de ce ma oftic.
Caut rezolvare (daca exista), nu sa imi spui tu mie ca imi face bine daca renunt.
Pe bune?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeorgeMrUniv):

Ești funny laughing pana la urma nu contul meu de Facebook a fost spart si furat de "hackeri", ci contul tău de Facebook. În 12 ani de Facebook cum se face ca nu am avut astfel de incidente niciodată? Se vede ca ești frustrat după felul în care răspunzi. Iar Facebook nu îți va da accesul înapoi indiferent ce ai face. Si nu există nici o opțiune de "suport" ca sa ii contactezi. Dacă acel cont a fost dezactivat, asa rămâne forever.
Iar o parolă de Facebook merge ghicită prin "brute-force attack", chiar si de pe android se poate face asta prin Termux. Din atâtea variante posibile ( care, crede-mă, pot fi milioane de variante) tocmai parola ta a fost ghicita. Asta se întâmplă când îți pui parola la Facebook pinul de la card sau parole simple din nume și pinul de la card. Grea viața ta.

| king5151 a răspuns:

Hackerii sparg Facebook-ul în sine, nu conturi de Facebook.