| SkyWaves1 a întrebat:

Coolerele vin cu pasta termoconductoare? De asemenea ce cooler ar fi bun si ieftin pentru un i5-9600k si ce pasta termoconductoare ar fi buna?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cooler-ul si pasta termoconductoare sunt "piese" diferite si se vand ca atare.
Foloseste pasta cu argint, de pret mediu sau mai mare.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Unele vin cu pasta preaplicata (serios, Bula, serios? aveam pretentii la tine!), unele nu. Nu ai zis daca intentionezi sa il overclockezi sau nu. Oricum, iti recomand din start ceva excelent ca pret/performanta: https://www.pcgarage.ro/coolere/arctic-cooling/freezer-7-x/ (are si pasta decenta preaplicata, ca tot discutam despre asta).

| TitoJacksana a răspuns:

1. Se vand separat
2. Nu exista ceva ieftin si bun, daca iei ceva ieftin o sa raceasca pc-ul la sfantul asteapta