| Denis_1354 a întrebat:

Craciunul trecut mi-am modificat pc-ul.
Procesor intel core 2 duo e7500 2, 93 ghz, placa video ati radeon hd 4770 de 512mb gddr5 si 125 biti, si 1 gb rami ddr2 si hdd de 80 gb(hdd si rami nu i-am mai schimbat ca nu am mai avut bani)
dar la unele jocuri cand dau la setari video maxim cateodata merge un pic sacadat, ce pot sa fac? ex gen jocuri crysis 2

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Lipsa de memorie + un procesor si o placa video usor imbatranite. :D
Iti recomand sa vinzi acel modul de 1gb ddr2 si sa iti cumperi un kit dual channel 2x 2gb adica 4gb. :D
Asa ceva este suficient:
http://www.pcgarage.ro/memorii/zeppelin/4gb-ddr2-800mhz-dual-channel-kit/

Daca simti nevoia de spatiu (si sigur cred ca o simti) ai putea sa iti achizitionezi si un hdd. Iti recomand unul dintre cele mai rapide harduri de 7200 rpm, un best-buy la acest pret:
http://www.pcgarage.ro/......npoint-f3/

Tot upgrade-ul te-ar duce la ~430 lei. :P

| RS4 a răspuns:

Ai latimea placii video de doar 128 bit (nu 125 cat ai scris), iar asta limiteaza performantele placii! nu trebuie sa joci cu rezolutii si detalii la maxim! le setezi atat cat poate duce placa video la fiecare joc, faci incercari! bafta!

| Denis_1354 explică:

De schimbat nu mai schimb nimic...nu ma lasa bugetul, daca mai bag un ram ddr2 sau schimb si iau 1 ram ddr3 imi mere mai bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa jocurile sa mearga cu optiunile care ti le da nu forta