| DodoPunkt a întrebat:

Credeti ca Apple va distribui Siri si pe iPhone 4 la vreun update? Din cate stiu eu, iPhone 4 e destul de puternic incat sa ruleze asistentul vocal. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| bv21dmy a răspuns:

Probabil vor face asta la urmatoarele updateuri... oricum cat de curand trebuie sa apara un 5.1 sau ceva

7 răspunsuri:
| bv21dmy a răspuns:

Probabil il vor porta si iPhone 4, sau daca nu deja se cauta solutii de catre hackeri sa il porteze...

| DodoPunkt explică (pentru bv21dmy):

Da, daca ai un iPhone 4 hackuit poti folosi Siri doar ca nu se conescteaza la serverele Apple dar functioneaza aproape la fel de bine. Eu insa ziceam la iOS fara Cydia

| bv21dmy a răspuns (pentru DodoPunkt):

Si poti si sa ii faci jailbreak de ce nu...

| DodoPunkt explică (pentru bv21dmy):

Nu nu, prefer sa-l las licentiat. De ce am dat banii pe un iPhone cu iOS? Ca sa ii fac jailbreak? Multumesc de raspunsuri happy

| bv21dmy a răspuns (pentru DodoPunkt):

Sistemul ramane acelasi ...eu i-am facut jailbreak ca sa pot lua unele aplicatii gratis... poti reveni oricand la original. cu placere

| ndc a răspuns (pentru DodoPunkt):

Dar nu pierzi iOS sau ceva de genul asta daca ii faci jailbreak. Pur si simplu o sa poti sa pui programe neaprobate de Apple - e.g. imbunatatiri pentru iOS in sine, emulatoare, un ad blocker...

| DodoPunkt explică (pentru ndc):

Aaa...eu credeam cu totul altceva despre Jailbreak. Multumesc pentru informatii NDC & BV21DMY

| bv21dmy a răspuns (pentru DodoPunkt):

Probabil vor face asta la urmatoarele updateuri... oricum cat de curand trebuie sa apara un 5.1 sau ceva