| mirel1983 a întrebat:

Credeti ca ar merge mai bine win 7 pe:
amd sempron 3000+1, 60GHz
2.00 GB ram
placa video geforce 8400 gs 512 MB

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Iti merge fara probleme, dar iti recomand sa instalezi home premium, este mai indicat pentru procesorul tau.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Merge si te felicit ca nu ai un Pentium 4 ca restul TPU-ului.

| nutepriveste21 a răspuns:

Sa mearga w 7 mai bine ca ce? Daca te referi ca windows xp nu, nu cred ca o sa mearga mai bine dar o sa ai probleme cu incompatibilitati de programe si drivere. O sa ai insa un plus la capitolul design si efecte motiv pentru care o sa ti se para mai spectaculos. Una peste alta decizia iti apartine. Instaleaza testeaza si hotaraste.

| FlorinDiablo a răspuns:

Cerintele minime pentru windows 7 sunt: 1GB RAM
1 ghz procesor
placa video 256
astea sunt cerintele minime.

| terorvlad a răspuns:

Merge, mie pe 512 ram si acelasi procesor merge.

| Archdaemon a răspuns:

Mai bine baga XP numai win7 ocupa 2GB RAM