| MilkaMiru a întrebat:

Credeti ca pe google traducere zice totul bine? Sincer nu stiu ce sa zic pentru ca am scris pe traducere romana pe engleza am scris "ceau" si pe engleza mi-a dat "ceausescu"...la toate limbile iti da asa daca scrii "ceau" nu stiu ce sa zic!

Răspuns Câştigător
| Nestle a răspuns:

Google translate nu e bun deloc. La cuvinte este bunicel, dar daca pui o propozitie, rar vezi sa o traduca corect gramatical.
Iti recomand www.hallo.ro, mie mi s-a parut destul de bun.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul Google Translate inca nu este pe deplin pus la punct, mai trebuie imbunatatit. Daca ai observat, pozitionandu-te pe un cuvant, iti da mai multe variante si este decizia ta daca adopti una ori alta, bineinteles trebuie sa cunosti cat de cat limba straina si sa stii bine limba romana. Prin aceasta metoda Google cauta sa imbunatateasca traducerea. Numai bine!

| Paprik a răspuns:

Pai "ceau" nu prea e cuvant romanesc ca sa ii dai traducere din romana in alta limbatongue.
Traduce cuvintele destul de bine.Dar daca ai o propozitie, o fraza, nu iti traduce expresiile sau propozitia cum trebuie, iti traduce fiecare cuvant in parte, majoritatea la prezent...

| FuNnIeSt a răspuns:

Asta si pentru ca cuvantul CEAU(ciao) nu este in lb romana, ci in italiana.Si oricum nu este chiar asa de bun traducatorul de pe google. Incearca aici : http://www.dictionarromanenglez.ro/? cuvant=eu+merg+la+bunici+dar+de fapt+trebuie+sa+ma+duc+la+scoala&idx=1 ...iti apare totul detaliat;). CIAO :)

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Taduce bine dar doar cuvintele, sa nu-i dai expresii pentru ca asa am facut eu odata la un proiect la engleza si l-am facut varzalaughing. Deci, doar cuvinte! Si "ceau" nici nu e un cuvant romanesc. Numai stiu exact din ce limba provine, dar nu din Romania clarhee hee.

| Fillaide a răspuns:

Nu,pe google nu se traduce corect.De obicei se traduce mot-a-mot.

| tweety99 a răspuns:

Nu prea traduce bine...winking.j ceau vine din lb italiana...te-am tzucat:*:8

| MilkaMiru explică:

Multumesc:X si scuazatima de gresealalaughing

| Vick_8446 a răspuns:

Mirunika, ai doua posibilitati sa scrii "ceau": a) ce au B) ciao.Pentru cum ai scris tu, Google nu ofera traducerirolling on the floor