| VasiliuVlad06 a întrebat:

Cu ce program pot sa fac un filmulet pentru youtube?

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Pai nu iti trebuie un program. Daca ai o filmare cu camera video sau telefonul pe care vrei sa o pui pe YouTube, nu trebuie decat sa descarci filmarile in PC.
Daca vrei sa filmezi desktop-ul, poti folosi Cam Studio sau Camtasia Studio. Aceste doua programe sunt pentru inregistrarea "monitorului". Banuiesc ca ai vazut pe YouTube, videoclipuri in care vedeai ce fac acele persoane pe desktop la o foarte mare calitate. Practic ziceai ca e desktop-ul tau. Cu aceste programe au filmat ei.
Daca vrei sa faci un colaj cu fotografii si sa il incarci pe YouTube, poti folosi Windows Movie Maker, pe care il gasesti in Windows XP, dar si alte programe de genul acesta. De exemplu Sony Vegas, Adobe Premiere Pro, etc. Ai grija ca aceste doua programe pe care ti le-am specificat sunt cu bani. Le poti descarca in varianta Trial. Adica poti folosi programul o perioada de timp gratuit.

1 răspuns:
| VasiliuVlad06 explică:

Multumesc dar eu m-am referit in joc cu se sa filmez dar nu vreau cu telefonul sau camera happy orucum mersi daca mai intri raspunde happy