| Chillcs a întrebat:

Cu ce program updatez si eu softul unui Galaxy Gio?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cu kies, Samsung kies, asta daca vrei oficial. eoficial ai rom-uri(Cu bug-uri) sau tto firrmware oficial, dar prin metoda de instalare neoficiala. Eu totusi recomand kies Samsung.

| Chillcs explică (pentru sltlp):

Oficial, adica cu plata?

| sltlp a răspuns (pentru Chillcs):

Oficial adica nu iti pierzi garantia dupa update. De pret, nu te costa nimic indiferent de metoda aleasa

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Stai cuminte că-l strici. Softul lui e foarte bun, altfel nu-l mai puneau pe ăla. Plus că iese din garanție dacă umbli la el.

| AdiSR a răspuns:

Primeşti la telefon un driver. În momentul în care sunt update-uri noi, îţi leg telefonul la calcularor şi-l actualizezi.

| hotnews a răspuns:

Vezi ca ultima versiune este 2.3 foloseste Samsung kies.

| Serra_Emmy_1994 a răspuns:

Stai chill ca il strici! dupa o sa regreti! dar revenind la intrebare... daca vrei sa ii schimbi softul nu iti trebuie decat un cablu de date si un computer conectat la internet! Apoi cauti pe www.google.ro "soft Samsung galaxy gio" (o sa gasesti soft piratat care o sa te duca 2 zile), descarci si open! Restu vine de la sine dar te sfatuiesc sa renunti :)