| KatyyLWA a întrebat:

Cum activez Wi-fi pe LG Optimus Net?

13 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Si eu am LG Optimus Net si te voi ajuta.
Intri in meniu->setari->setari retele->Wi-fi.
Apesi pe "Wi-fi " si ti se va activa.
Sper ca ai inteles!

| KatyyLWA explică (pentru Hikari):

Am incercat deja si nu merge... e posibil sa fie de la Orange?

| Hikari a răspuns (pentru KatyyLWA):

Dar ce iti scrie?

| ave1994 a răspuns (pentru KatyyLWA):

E de la wlan netu'?

| KatyyLWA explică (pentru Hikari):

Wi-fi se activeaza dar cand vreau sa intru pe youtube sau orice alta retea de net, nu merge...si nu inteleg dccrying

| KatyyLWA explică (pentru ave1994):

Ce`i aia wlan? eu am net de la rds

| ave1994 a răspuns (pentru KatyyLWA):

Pai cred cathinking e viteza rea.sad

| Hikari a răspuns (pentru KatyyLWA):

Aaaa inteleg care e problema. Si eu patesc la fel. Trebuie sa gaseasca o retea adica cineva de la tine din bloc sau chiar tu trebuie sa ai wireless ca sa mearga.
Eu am noroc ca are cineva de la mine din bloc asa ceva si pot umbla linistita. Dar tu ti-ai facut setarile pentru internet pe telefon?

| KatyyLWA explică:

Am reusit sa il fac...am stins telefinul si apoi l`am deschis.acum merge

| ave1994 a răspuns:

Am o intrebare pentru cei cu optimus net... sad telefonul meu se deschide singur... adica il inchid si se pune peretele ala de securitate si se deschide.La voi la fel?

| Hikari a răspuns (pentru ave1994):

Nu inteleg, la ce te referi?

| ave1994 a răspuns (pentru Hikari):

Cred ca nu ii da voie. Adica nu se conecteaza. Mi s-a-ntamplat. Daca e de wlan happy wireless(daca am scris corect).

| ave1994 a răspuns (pentru Hikari):

Nu ne intelegem aici laughing hai sa spunem numele cand mai vorbim