| Claudiu709 a întrebat:

Cum aflu cat e placa grafica la laptopul meu?

Răspuns Câştigător
| Dexter_8386 a răspuns:

Pai du-te mai intai in meniul Start->Run (si la run scrii asa dxdiag) dupa ce ai facut ce ti-am spus vei vede ca ti se deschide o noua casuta, acolo sus sunt mai multe tab-uri, si din toate il selectezi pe acela cu video(Si bang, afli tot ce vrei despre placa video )
Sper ca te-am ajutat. Bafta happy

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Click pe Start, ap'oi Run - daca ai XP si iti apare o casuta in care poti scrie 'dxdiag'. Daca ai Win 7, scrii direct "dxdiag' fara ghilimele. Iti afiseaza date despre procesor, RAM, iar tab-ul Display iti arata ce placa video ai. Succes!

| florin752010 a răspuns:

Scrii in "start" ->la cautare scrii "dxdiag", si vei afla de acolo.

| lucy4car a răspuns:

Apesi Start-Run-si in casuta scrii dxdiag.Alegi Display si acolo ai toate informatiile.Marime,nume tipul placii etc.

| Drack550 a răspuns:

Pentru a afla intri in start apoi run si scrii acolo dxdiag sau pentru mai multe detalii despre toate compnentele leptopului instaleaza programul Aida64. Succes!

| IF45e a răspuns:

Sau pe laptopul meu e o eticheta si scrie acolo placa video si restul.Mai e inca o varianta, cand ti-ai luat laptopul ti-a dat si niste harti pe una trebuie sa scrie tot ce are calculatorul/laptopul.