| RedBullX a întrebat:

Cum aflu cati RAM suporta PC`ul meu?

5 răspunsuri:
| Phineas a răspuns:

Dupa placa de baza! Funda?

| Pinxiee a răspuns:

RAM -ii nu fac niciun rau.E bine sa ai cat mai multa mem. RAM pentru ca pc-ul sa reactioneze mai repede la comenzi.
Trebuie sa te uiti la placa de baza sa vezi cate locuri pentru RAM ai libere.
ex: in poza unde sunt dungile alea albastre acolo se baga RAM si sunt 2.
http://images7.okr.ro/......00_700.jpg

Poti sa iti pui RAM si de 1 GB si de 4 sau 8 GB.
O sa iti functioneze pc-ul mai bine.

Bafta!

| lilme89 a răspuns:

Multi, dar depinde de cate sloturi ei pe placa de baza. Daca ai 2 sloturi poti pune doar 4 GB. Asta daca ai pc-ul mai nou. Daca ai pc sa zicem de 5 ani happy 2 GB maxim.

| RedBullX explică:

Am 2 sloturi.

| AnonYmouS_6470 a răspuns:

Pui pe el pana sare in sus carcasa rolling on the floor glumesc tongue