| Piticaaa a întrebat:

Cum aflu ce placa video am?

Răspuns Câştigător
| WattDaFuck a răspuns:

Start/Run/dxdiag/Display si iti apare numele placii la Device acolo.
Numai bine. happy

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cu Everest.Acest program este disponibil în 2 versiuni Ultimate şi Home. Dacă nu vrei să dai banii pe licenţe alege home(cel cu pictograma aia verde.Succes

| jabiilord a răspuns:

Uite aici un tutorial despre placile video: http://www.tutorialepc.ro/......lator.html

| DenisIonut01 a răspuns:

Incearca cu everest

| inginer a răspuns:

Click dreapta me My Computer, alegi Properties, alegi din partea de sus Hardware, apoi Device Manager si din fereastra care se deschide dai un click pe "+"-ul de la Display Adapters (e mai in partea de sus a listei care apare) si scrie acolo.

| TheRisk a răspuns:

Poti downloada un program de pe internet pe nume Everest...Acolo poti vedea ce placa video ai.

Alte răspunsuri
| WattDaFuck a răspuns:

Click dreapta pe desktop - Properties - Settings - Advanced.
Si-ti apare acolo numele placii GeForce sau ATI. Depinde ce ai. happy