| Vasi321 a întrebat:

Cum as putea sa aflu daca un Iphone 4 este chinezesc sau nu? as vrea sa imi cumpar dar nu din magazin daca ma puteti ajuta? si cam car ar fi un pret bun.

3 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Chinezesc, adica replici de doi lei. pai se simte si la materialele folosite, dar daca deschizi camera foto, iti vei da seama imediat ce e cu el. Si daca cineva il vinde la un pret fenomenal ( ceva gen 400-700 ron ) atunci ori e original dar furat, ori chinezarie.

| dani0822 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un service gsm mai cunoscut si sa le spui sa iti faca rost de unul. ei ti-l vand cu 20% mai ieftin decat in magazin.
cand cumperi un iphone trebuie sa verifici daca in meniu, la setari iti apare numele telefonului si imei-ul, daca nu ma insel. in orice caz. se cunoaste un fake, calitatea touch-ului este mai proasta, apasa un pic pe el.

| sakki a răspuns:

Simplu : unul original are Memoria precizata, camera precizata si sa se vada si bine nu unu fake cu camera Vga, Sa nu poti desface carcasa fara surubelnita, Meniul, sa aiba Emblema Apple pe spate! si eu de curand mi-am cumparat un iphone si asa mi-am dat seama ca e original!